Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas SzólóDuó International Dance Festival 2018 w BUDAPESZCIE

W dniach 10-13 stycznia 2018 odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu SzólóDuó  Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie (Węgry). W eliminacjach do festiwalu wzięło udział 80 spektakli z całego świata, a 20 z nich zostało zaproszonych do finałowych pokazów w Budapeszcie.

MARTA JAKIMICHA i PAULINA SPIEL – tancerki dorosłej grupy repertuarowej PRYZMAT  otrzymały tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 za spektakl „zeSTROjeNIE / harMOnizaTION” (choreografia i wykonanie: Marta Jakimicha i Paulina Spiel).

Jury doceniło Martę JAKIMICHA i Paulinę SPIEL, które podjęły ryzyko w swoich badaniach nad ruchem, dzięki czemu duet „harMOnizaTION” nosi wyjątkowe, dynamiczne cechy. Tancerki tworzą zwierzęco-organiczne połączenie, prezentując zrównoważoną siłę w partnerowaniach, która w równy sposób obraca się wokół dominacji i uległości.

CZŁONKOWIE JURY

Dr. Lőrinc Katalin (H) uhonorowana tancerka, dziennikarka, profesorka

Anna Piotrowska (PL)  choreograf, reżyser, nauczyciel tańca, performerka, założycielka i prezes Fundacji Rozwoju Tańca_eferte, kierownik artystyczny zespołu Bytomskiego Teatru Tańca I Ruchu Rozbark.

Roos van Berkel (NL) choreograf, performer, nauczyciel

Fenyves Márk (H) Movement artist, teoretyk tańca, artysta sztuk wizualnych, lider i kurator w Fundacji Orkesztika

Pracownia Tańca PRYZMAT to zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. 

Zespół tworzą ludzie, których językiem przekazu jest teatr tańca.  Zespół wraz z fundacją realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej,

prowadzą stałą działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz repertuarową.

WIĘCEJ O ZESPOLE:

Tancerze PRYZMATU biorą udział w realizacjach, stale współpracując z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie (realizacja między innymi oper:

„Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, „Sztukmistrz z m. Lublina” w reżyserii Janusza Kijowskiego w Teatrze im.S.Jaracza, projektów interdyscyplinarnych „The best of Queen Show” i „Księżyc w poetyce Pink Floyd” w Olsztyńskim Planetarium,  autorskich spektakli „The Selfies”, „War-iacja”oraz „Carpe(t) Diem”  w Teatrze im. S. Jaracza, widowiska taneczno-muzycznego „5 ŻYWIOŁÓW”, „GRA o TANIEC”  w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej).  Co roku zespół realizuje międzynarodowe projekty, współprodukcje, a także uczestniczy w festiwalach – do tej pory zespół odwiedził między innymi Barcelonę, Jerozolimę, Tel Aviv, Sankt Petersburg, Sycylię, Budapeszt, Paryż, Neapol, a największym sukcesem był udział w międzynarodowym festiwalu ALTOFEST – International Contemporary Live Arts w Neapolu (Włochy).

 

Autor: Katarzyna Grabińska

  • Zdjęcia archiwum zespołu

Tagi