CITY TRAIL: Wrocław, Katowice i Szc…

Niby połowa października, a pogoda …

Olsztyn: Wystawa JANUSZA POŁOMA – N…

Zapraszamy na październikową wystaw…

parkrun Olsztyn #51 - zdjęcia

Za nami 51 edycja parkrun Olsztyn, …

XIII Festiwal Sztuk Walki - Olsztyn…

Ta impreza na dobre wpisała się do …

Centrum Urazowe dla dzieci powstaje…

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital …

«
»

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas SzólóDuó International Dance Festival 2018 w BUDAPESZCIE

W dniach 10-13 stycznia 2018 odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu SzólóDuó  Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie (Węgry). W eliminacjach do festiwalu wzięło udział 80 spektakli z całego świata, a 20 z nich zostało zaproszonych do finałowych pokazów w Budapeszcie.

MARTA JAKIMICHA i PAULINA SPIEL – tancerki dorosłej grupy repertuarowej PRYZMAT  otrzymały tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 za spektakl „zeSTROjeNIE / harMOnizaTION” (choreografia i wykonanie: Marta Jakimicha i Paulina Spiel).

Jury doceniło Martę JAKIMICHA i Paulinę SPIEL, które podjęły ryzyko w swoich badaniach nad ruchem, dzięki czemu duet „harMOnizaTION” nosi wyjątkowe, dynamiczne cechy. Tancerki tworzą zwierzęco-organiczne połączenie, prezentując zrównoważoną siłę w partnerowaniach, która w równy sposób obraca się wokół dominacji i uległości.

CZŁONKOWIE JURY

Dr. Lőrinc Katalin (H) uhonorowana tancerka, dziennikarka, profesorka

Anna Piotrowska (PL)  choreograf, reżyser, nauczyciel tańca, performerka, założycielka i prezes Fundacji Rozwoju Tańca_eferte, kierownik artystyczny zespołu Bytomskiego Teatru Tańca I Ruchu Rozbark.

Roos van Berkel (NL) choreograf, performer, nauczyciel

Fenyves Márk (H) Movement artist, teoretyk tańca, artysta sztuk wizualnych, lider i kurator w Fundacji Orkesztika

Pracownia Tańca PRYZMAT to zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. 

Zespół tworzą ludzie, których językiem przekazu jest teatr tańca.  Zespół wraz z fundacją realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej,

prowadzą stałą działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz repertuarową.

WIĘCEJ O ZESPOLE:

Tancerze PRYZMATU biorą udział w realizacjach, stale współpracując z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie (realizacja między innymi oper:

„Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, „Sztukmistrz z m. Lublina” w reżyserii Janusza Kijowskiego w Teatrze im.S.Jaracza, projektów interdyscyplinarnych „The best of Queen Show” i „Księżyc w poetyce Pink Floyd” w Olsztyńskim Planetarium,  autorskich spektakli „The Selfies”, „War-iacja”oraz „Carpe(t) Diem”  w Teatrze im. S. Jaracza, widowiska taneczno-muzycznego „5 ŻYWIOŁÓW”, „GRA o TANIEC”  w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej).  Co roku zespół realizuje międzynarodowe projekty, współprodukcje, a także uczestniczy w festiwalach – do tej pory zespół odwiedził między innymi Barcelonę, Jerozolimę, Tel Aviv, Sankt Petersburg, Sycylię, Budapeszt, Paryż, Neapol, a największym sukcesem był udział w międzynarodowym festiwalu ALTOFEST – International Contemporary Live Arts w Neapolu (Włochy).

 

Autor: Katarzyna Grabińska

  • Zdjęcia archiwum zespołu

Tagi