Szczytno: Bieg Towarzyski „Mila Pre…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z B…

"Dywicka 5" bieg i marsz Nordic Wal…

Piękne medale już są, a pod linki…

Dni Kultury Niemieckiej w Olsztynie

W związku z obchodami 20-lecia pa…

Kraków: Mistrzowski recital organow…

Fundacja Promocji Kultury i Sztuk…

Olsztyn: Festyn Magiczne Jakubowo

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźl…

«
»

Zryw policyjnych serc. Zareagowali na apel RCKiK

W etos służby funkcjonariuszy Policji wpisana jest pomoc potrzebującym. Codziennie tysiące polskich funkcjonariuszy wychodzi na służbę i daje tego wyraz. Dla wielu policjantów – a jest ich zdecydowana większość – życie drugiego człowieka jest dużo więcej warte niż ich własne. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie  kształtuje się świeżo upieczonym adeptom sztuki policyjnej wartości wynikające m.in. z roty ślubowania, która towarzyszyć im będzie przez całą służbę.  Mówi się „nie po słowach, a po czynach poznasz człowieka”. 37 kursantów szkolenia podstawowego poznaliśmy z dobrej strony. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zareagowali bez zastanowienia. Podczas jednodniowej akcji łącznie oddali  ponad 13  litrów krwi – leku ratującego życie.

 

Po raz kolejny policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie udowodnili, że nie są obojętni na los potrzebujących. W odpowiedzi na apel RCKiK w Olsztynie 26 lipca 2016 r. zorganizowano w szczycieńskiej Uczelni zbiórkę krwi – leku ratującego życie, którego zapasy szczególnie w okresie letnim niebezpiecznie się kurczą.

 

Podczas akcji 37 policjantów uczących się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie policyjnego rzemiosła wyraziło chęć oddania 450 ml krwi. Łącznie do potrzebujących popłynęło ponad 13 litrów krwi.

 

Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie już w najbliższy piątek (29 lipca 2016 r.). Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Pamiętajmy !

 

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

 

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach.

inf. prasowa