Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Znamy największe atrakcje i gwiazdy tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Natalia Niemen, Leszek Możdżer, Kortez, Riverside, Kabaret Moralnego Niepokoju – to jedni z najważniejszych artystów, jacy pojawią się w stolicy regionu w wakacje. Nie zabraknie też cyklicznych wydarzeń oraz nowych rozwiązań.

– Jestem szczęśliwy, że w tym roku udało się nam pozyskać wysokogatunkowych artystów – mówił podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. – W końcu Olsztyńskie Lato Artystyczne to prawdziwe święto naszego miasta.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego  Olsztyńskiego Lata Artystycznego będzie mobilna platforma artystyczna nazwana „Autobusem kultury”.  Przez całe lato Autobus będzie przyjeżdżać na cały tydzień do innego osiedla. Lokalizację będzie zmieniać co poniedziałek. Wyposażony będzie w sprzęt multimedialny oraz głośniki.

– Zaprosimy mieszkańców wszystkich osiedli do udziału w warsztatach teatralnych, fotograficznych i muzycznych – mówią pomysłodawcy. – Zamierzamy dotrzeć do ludzi, którzy nie zawsze mogą skorzystać z oferty kulturalnej.

Olsztyńskie Lato Artystyczne to nie tylko koncerty – to również liczne wystawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, konkurs młodych zespołów Fest Muza. Nie zabraknie projektów realizowanych z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – w tym roku to „Ale Sztuka! Nad Długim!” oraz „Starówka Muzyczne Serce Olsztyna”.

Olsztyńskie Lato Artystyczne potrwa od 27 czerwca do 1 września. Szczegółowy program jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

inf. prasowa