Olsztyn: 90-lecie LOP

11 grudnia 2018 r. w olsztyńskiej R…

Świąteczny "Bieg na 6 łap" w Olszty…

Dziś 16 grudnia 2018 r. w Schronisk…

parkrun Olsztyn #60 - zdjęcia

Przy temperaturze około zero stopni…

Węglowodany w diecie sportowca. Jak…

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie…

Deszczowe bieganie podczas CITY TRA…

Weekend 8-9 grudnia 2018 nie należa…

«
»

Znakomite warunki do biegania podczas drugiej odsłony CITY TRAIL w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi

Taka jesień zdecydowanie zachęca do aktywnego spędzania czasu! Słońce, przyjemna temperatura i piękne, jesienne barwy – tak wyglądały weekendowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. W trzech imprezach wzięło łącznie udział blisko 2000 uczestników.

 

 

Katowice

Nad stawami Janina i Barbara pojawiło się w sobotę 426 dorosłych i 140 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł 18-letni Oliwier Mutwil. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 – Sylwia Ślęzak.

Najszybszy w biegu – Oliwier Mutwil uzyskał czas 16:13. Oliwier nie krył zaskoczenia ze zwycięstwa. – Nie spodziewałem się wygranej, to dla mnie duża niespodzianka, bo faworytem na pewno nie byłem, ale też nie było dzisiaj najlepszych zawodników z październikowego biegu – podkreślił po zawodach zawodnik. – Od początku biegłem razem z dwoma chłopakami i zostawiliśmy resztę w tyle. Na trzecim kilometrze biegłem już tylko z Piotrem Mrachaczem. Od czwartego traciłem do niego 5-10 m, ale wyprzedziłem go na finiszu – 150-200 m przed metą. Moim koronnym dystansem jest 1500 m – szybkość z bieżni miała tutaj znaczenie – dodał.

Drugą lokatę wywalczył wspominany Piotr Mrachacz (16:19), a trzeci na mecie zameldował się Damian Dróżdż (16:34).

Triumf w kategorii pań odniosła Sylwia Ślęzak, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Wynik Sylwii to tym razem 18:06. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:11), a trzecie – Michalina Mendecka (18:38).

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbędą się 3 grudnia. Cykl potrwa do 4 marca 2018.

Wrocław

W niedzielnych zawodach w Lesie Osobowickim wzięło udział 580 dorosłych, co jest rekordem frekwencji wrocławskiego cyklu. W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło niemal 190 zawodników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł Kamil Karbowiak, który uzyskał czas 15:18. – Mimo dobrej pogody, bieg był ciężki, bo trasa pokryta była błotem. Podobnie zresztą jak miesiąc temu. Poprzednim razem bieg prowadził Mateusz Demczyszak, więc było się kogo trzymać. Teraz musieliśmy sobie radzić tylko we dwóch – z Darkiem Boratyńskim. Trenujemy u tego samego trenera – Jacka Wośka, więc możemy ustalać wspólne założenia na start. Zdecydowanie bardziej ze sobą współpracujemy niż rywalizujemy. Ale oczywiście na każdym biegu zależy nam, aby uzyskać jak najlepszy wynik – podkreślił na mecie zwycięzca, młodzieżowy mistrz Polski na dystansie 10 000 m.

Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik dwóch poprzednich sezonów – wspomniany już Dariusz Boratyński (15:34), a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek (15:59).

Triumf w kategorii pań odniosła Małgorzata Zieleń (wynik 18:34), druga zawodniczka edycji 2016/2017. Podobnie, jak najlepsi wśród mężczyzn, Małgosia jest podopieczną Jacka Wośka.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:45), a trzecie – Anna Zajączkowska (19:11).

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbędą się 2 grudnia. Cykl potrwa do 3 marca 2018.

Łódź

W zawodach w Parku Baden-Powella wzięło udział 438 dorosłych i 170 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł najlepszy biegacz poprzedniej edycji – Wojciech Sowik, który uzyskał czas 15:36. – Po tylu biegach na tej trasie, dopiero dzisiaj poczułem, że jest ona naprawdę ciężka. Do niemal 3 km bieg prowadził Adam Włodarczyk, któremu bardzo dziękuję za pomoc w utrzymaniu mocnego tempa. Kiedy wyszedłem na prowadzenie biegło mi się coraz ciężej – relacjonował po zawodach zwycięzca. – Aktualnie przygotowuję się do mistrzostw Polski w biegach przełajowych, więc starty w CITY TRAIL to idealna forma treningu – dodał.

Drugą lokatę wywalczył Adam Włodarczyk (15:45), a trzeci na mecie zameldował się Tomasz Osmulski (16:09). – Tym startem wracam po dłuższej przerwie na biegowe trasy. Cieszę się że na zawodach CITY TRAIL w Łodzi startuje coraz więcej biegaczy i jest coraz ciekawsza rywalizacja. Dziś sił wystarczyło mi tylko na pierwszy kilometr z młodszymi kolegami, ale w grudniu już tak łatwo skóry nie sprzedam – podkreślił po biegu Tomek.

Triumf w kategorii pań odniosła Magdalena Pierzchała (19:38). Drugie miejsce zajęła Marta Bukowska (20:56), a trzecie – Dominika Wiecha (20:57).

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Parku Baden-Powella w Łodzi odbędą się 10 grudnia. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport.

Cykl CITY TRAIL charakteryzuje się dużym odsetkiem osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę. Ta tendencja potwierdziła się w weekendowych zawodach. – Biegam od maja, z miesięczną przerwą, której przyczyną była kontuzja. Jestem dowodem na to, że nie można od raz zbyt ambitnie podchodzić do tematu. Musiałam zrobić przerwę, kolano przestało boleć i wróciłam. Biegam 4-5 razy w tygodniu, zazwyczaj sama, raz na jakiś czas spotykam się z koleżanką, która biega w podobnym tempie na tzw. „plotobieg”, podczas którego kilometry mijają niezauważalnie – śmiała się po biegu się jedna z uczestniczek niedzielnej imprezy we Wrocławiu – Kinga Kowalska. – Muszę przyznać, że kiedyś byłam typowym kanapowcem, nienawidziłam lekcji wuefu, więc wszyscy moi znajomi i rodzice są zaskoczeni, że tak bardzo „wpadłam” w bieganie. Sama nie wiem, jak to się stało, ale tak – pokochałam to uczucie po treningu – dodała.

Cykl CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski – poza Katowicami, Wrocławiem i Łodzią uczestniczą w nim: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. Najbliższe biegi odbędą się w sobotę, 11 listopada w Lublinie (będzie to pierwszy w Kozim Grodzie Bieg Niepodległości) i w niedzielę, 12 listopada w Warszawie. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Justyna Grzywaczewska

 

Autorzy zdjęć:

Katowice: Artur Czempas, Justyna Grzywaczewska
Wrocław: Tomasz Pawlicki
Łódź: Karolina Bandel

Tagi