Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Złote kumite Polaków w Pucharze Świata KWF na Malcie!

W niedzielny wieczór 1 października 2017 wielkie zwycięstwo odniosła drużyna kumite mężczyzn Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), która wystartowała w Pucharze Świata organizowanym przez Światową Federację Karatenomichi (Karatenomichi World Federation, KWF) na Malcie. W 8th Karatenomichi World Federation World Conference Cup – w zawodach i seminarium poprzedzającym turniej uczestniczyło ponad 400 karateków z 36 państw. Polska reprezentacja wywalczyła w sumie 4 medale!

 

Drużyna kumite w składzie Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Łukasz Wójcik (KKT Kobu Wrocław) w brawurowym stylu w finale pokonała zawodników z Japonii. Większość walk Polacy wygrywali, zdobywając ippony.

Łukasz Wójcik, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników PZKT po finale powiedział: – To były zawody na wysokim poziomie. Dużo zaciętych walk. Największe emocje były w walce finałowej z Japończykami. Miałem okazję walczyć z najlepszym uczniem senseia Yahary.

Paweł Tomasik w imponującym stylu wywalczył srebro w kumite indywidualnym seniorów, a brąz w kumite w kategorii weteranów zdobył Paweł Janusz (AKT Niepołomice). Brązowy medal przywiezie z Malty także drużyna kata w składzie: Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk (wszyscy AKT Niepołomice).

– To było kolejne nowe doświadczenie. Czuję się dumny, że karate-do, które trenuję, jest skuteczne na innych płaszczyznach. Budujące jest to, jak wyglądały starty naszej reprezentacji. Zyskaliśmy respekt i szacunek w nowym środowisku karate, wśród zawodników i sędziów – podsumował występ Polaków Paweł Janusz, wielokrotny mistrz świata w karate tradycyjnym.

Reprezentacja PZKT przed startem w Pucharze Świata uczestniczyła na Malcie w seminarium szkoleniowym, które prowadził sensei Mikio Yahara. – Miałem zaszczyt być oceniany przez samego mistrza Mikio Yahare. To bardzo motywuje – powiedział uczestniczący w szkoleniu Witold Kwieciński (Łódzka AKT).

Reprezentacja PZKT wzięła udział wydarzeniu w celu zacieśniania relacji pomiędzy Światową Federacją Karatenomichi, a Światową Federacją Karate Tradycyjnego (WTKF). Misją zawodników startujących w turnieju było zaprezentowanie tradycyjnego karate-do na najwyższym światowym poziomie. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów!

Polski Związek Karate Tradycyjnego

Tagi