Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

Zapraszamy na ROWEROWĄ AKADEMIĘ do Stawigudy 25.04.2019

Przygotowując się do otwarcia plenerowego sezonu rekreacyjnego serdecznie zapraszamy na Rowerową Akademię realizowaną w ramach RekreAKCJI.

Rowerowa Akademia to atrakcyjny sposób nauki podstawowych zasad bezpiecznej i przepisowej jazdy na rowerze. Zajęcia zostały przygotowane z myślą o dzieciach szkolnych, ale także o osobach dorosłych oraz seniorach. Głównym celem Rowerowej Akademii jest upowszechnianie zasad właściwego korzystania z roweru jako codziennego sposobu przemieszczania się po mieście, ale także zachęcanie do rowerowej rekreacji w rodzinnym gronie, turystyki i amatorskiego uprawiania kolarstwa.

Informacje:

– 25.04.2019 (Czwartek)

– sala Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie (ul. Leśna 2)

– Prowadzący: Mirosław Arczak

– zajęcia zostaną przeprowadzone w trzech grupach:

Grupa I: 12:30 – 13:20

Grupa II: 13:25 – 14:10

Grupa III: 14:15 – 15:00

PROGRAM ZAJĘĆ:

Wykorzystanie prezentacji multimedialnej mającej na celu:

– omówienie korzyści codziennego używania roweru;

– omówienie elementów infrastruktury drogowej przeznaczonej do ruchu rowerów (droga dla rowerów, droga dla pieszych i rowerów, pas ruchu dla rowerów, jezdnia ogólna, drogi niepubliczne);

– przedstawienie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze (wybrane przepisy ruchu drogowego, prawidłowe wyposażenie roweru, dodatkowe wyposażenie roweru i elementy ubioru podnoszące poziom bezpieczeństwa rowerzysty na drodze, zachowanie w wybranych sytuacjach drogowych);

– przedstawienie lokalnych inicjatyw rekreacyjnych skierowanych do rowerzystów.

Pomocą dydaktyczną podczas zajęć jest rower miejski służący ukazaniu praktycznego znaczenia wielu zagadnień poruszanych w tracie spotkania. Uczestnicy zajęć otrzymują bezpłatne materiały nawiązujące do tematyki zajęć, np. opaski odblaskowe, mapy rowerowe.

Mirosław Arczak– w latach 2012-2017 tzw. Oficer Rowerowy w Urzędzie Miasta Olsztyna; doświadczony edukator w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym; w latach 2015-2017 wykładowca programu „Rowerowy Autochodzik” i „Autochodzik”; autor konspektów zajęć w ogólnopolskim programie „Rowerowa Szkoła”; w latach 2005-2016 koordynator kampanii „JAdę, NIE TANKUJĘ”; od 2012 r. członek Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego w Olsztynie; instruktor kolarstwa i turystyki rowerowej.

* wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką rowerową!

inf. prasowa organizatora