Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Zagra muzyka do zdjęć Anny Wojszel Taniec jest wszędzie

Taniec jest wszędzie – pod takim tytułem rozwija się nowy projekt muzyczno-wizualny Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich z Olsztyna, do którego pchnął talent, wrażliwość i fotograficzna pasja Anny Wojszel. – To właśnie Ania udowodniła nam, że tańczymy w różnych nietypowych sytuacjach – mówią twórcy scenariusza i informują z radością, że w kilku sceneriach wziął już udział Teatr Nieskromny z II LO w Olsztynie, który wszedł w swoją nową rolę przebojem i zauroczył nie tylko fotografkę, ale i przypadkowych obserwatorów sesji zdjęciowej.

Praca wre. A że taniec jest wszędzie, powstały już zdjęcia przy złomowanych samochodach, w opuszczonych obiektach, na dachu, w tunelach i powstają kolejne sesje. Pozowali już aktorzy Teatru Nieskromnego, których rozpierała energia, ale nad kreatywnością grupy czuwała reżyser Barbara Święcicka. Modelami Anny Wojszel byli już także: Kacper Oleszczak, Rozalia Wojszel, Kaja Kreft, Joanna Graczyk. Wkrótce dołączą grupy taneczne, z którymi już omawiane są szczegóły sesji. W projekt zaangażowane są osoby z całego regionu i nikt jeszcze nie zamyka drzwi dla innych.

 

– Dość ciekawe w projekcie może wydać się to, że najpierw powstają cykle zdjęciowe, a dopiero potem powstanie do nich muzyka, czyli na razie trwa taniec do dźwięków, których nikt nie słyszy, a może je sobie jedynie wyobrażać – mówią Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy. – Satysfakcję będą mieć zatem nasi modele, bo to oni zainspirują nas do tworzenia kompozycji muzycznych! To my będziemy wczuwać się w ich pozy, figury, ruch i nadamy temu dalszą treść.

 

Wspólne doświadczenie zaowocuje premierą, o której jeszcze autorzy mówić nie mogą, by nie zapeszyć. Na razie zapraszają do życzliwej obserwacji scen, które mogą dziwić przechodniów, gdy zobaczą tancerzy w niecodziennych pozach, jakby wyjętych ze schematu poruszania się po mieście… Kadrować ich będzie Anna Wojszel z Wipsowa . Anna wykonuje zawód grafika komputerowego i codziennie przyjeżdża do pracy w Olsztynie, ale znajduje czas na inne pasje i tłumaczy je tak: „Maluję obrazy, tylko czasami zamiast pędzla w ręku trzymam aparat. Chcę robić rzeczy nowe i niekonwencjonalne – lubię nauczyć się czegoś nowego, a nie siedzieć w miejscu. Przeraża mnie bezczynność i czekanie na koniec dnia… życia… Lubię to, co robię i już… Chyba podobnie myślą Ela i Andrzej, dlatego się spotkaliśmy…”

 

Zdjęcia: Anna Wojszel do projektu „Taniec jest wszędzie” Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich

Tagi