Obwodnica Olsztyna od węzła drogowe…

To chyba jedna z ostatnich okazji …

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

«
»

Zacznij Nowy Rok na biegowo!

Tuż po Nowym Roku – w sobotę, 5 stycznia odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2018/2019 nad olsztyńskim Jeziorem Długim. Elektroniczna rejestracja do imprezy jest już zamknięta, ale zapisy będą możliwe jeszcze w dniu zawodów.

 

W trzech dotychczas rozegranych w Olsztynie biegach wzięło udział łącznie 1 111 dorosłych i 385 dzieci. W skali całego cyklu (30 imprez) w zawodach wystartowało 16 161 dorosłych i 6 288 dzieci. Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL są organizowane w dziesięciu miastach – poza Olsztynem są to Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

W klasyfikacji generalnej w Olsztynie prowadzą Julia Pętlicka i Paweł Pszczółkowski. Jednak oboje nie mogą jeszcze świętować, bo zawodnicy zajmujący w tej chwili dalsze lokaty, nadal mają szanse na triumf w „generalce”.

Nowy Rok to czas, kiedy często myślimy o zmianie dotychczasowego stylu życia. Zachęcamy, aby wśród postanowień noworocznych znalazły się również te dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Rozpoczęcie drugiej części sezonu CITY TRAIL to idealna inicjatywa dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją aktywność fizyczną i zadbać o swoje zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Medale za regularność

5-kilometrowe biegi CITY TRAIL są skierowane do każdego – bez względu na formę i stopień zaawansowania, bowiem organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu na pokonanie trasy. Dla osób, które rozpoczęły starty już jesienią (pierwsze zawody odbyły się w październiku) i wezmą udział w co najmniej czterech biegach przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się po zakończeniu części sportowej – na oddzielnej, siódmej imprezie o charakterze uroczystej gali. – Taka formuła obowiązuje w naszym cyklu od pierwszej edycji, czyli w Olsztynie od 2013 roku. Gala to okazja do spotkania w zupełnie innych okolicznościach, w eleganckich strojach, dzięki czemu czujemy wyjątkowość wyczynu biegaczy, bo tak naprawdę mobilizacja do regularnych startów w okresie jesienno-zimowym, w bardzo różnych i niekiedy wymagających warunkach to duże wyzwanie – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Oczywiście osoby, które przegapiły poprzednie biegi również mogą startować w najbliższych zawodach – dodaje.

Opłaty startowe i plan imprezy

Opłata startowa dla dorosłych w dniu biegu to 30 zł. Udział w biegach dzieci kosztuje 5 zł.

Harmonogram biegu:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (polana w okolicy mostu nad Jeziorem Długim)

– godz. 9:30 – początek biegów CITY TRAIL Junior (ścieżka rowerowa w okolicy mostu nad Jeziorem Długim)

– godz. 11:00 – start biegu głównego (ścieżka rowerowa w okolicy mostu nad Jeziorem Długim)

Kolejne imprezy CITY TRAIL w Olsztynie odbędą się 9 lutego i 9 marca. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

Justyna Grzywaczewska