Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu 12…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu…

Smak zdrowia - Witamina E - witamin…

Smak zdrowia - Witamina E - witami…

Olsztyn: „100-lecie złotego; oszczę…

  Uniwersytet Nowoczesnego Obywat…

Olsztyn: XXXV KAZIUKI-WILNIUKI: GWA…

Zapraszamy na kolejną podróż po dz…

«
»

XXII Festyn Gminny „STAWIGUDIADA 2015”

XXII Gminny Festyn „Stawigudiada 2015” odbywa się nieprzerwanie od roku 1994 oczywiście w Stawigudzie i jest najważniejszą imprezą plenerową w gminie. Przez te lata przez naszą scenę przewinęło się mnóstwo gwiazd polskiej estrady, wśród nich zespoły Piersi, 2+1, Tercet Egzotyczny, Happy End, Bayer full, Harlem, Wojtek Gąsowski, Iwona Węgrowska, Andrzej Rosiewicz, Jan Pietrzak, Grupa Rafała Kmity, Genowefa Pigwa, Stan Tutaj i wielu innych. W bieżącej edycji festynu gwiazdą będzie Małgorzata Ostrowska.

Małgorzata Ostrowska określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”. Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Oprócz koncertów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku
okazjonalnych cyklach koncertowych – „Projekt Grechuta”, „Piosenki Andrzeja Zauchy Symfonicznie” i „Piosenki Marka Jackowskiego’.

Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.

www.ostrowska.pl
http://www.facebook.com/ostrowska.malgorzata

Małgorzata Ostrowska będzie kończyć nasz festyn, więc teraz omówimy inne atrakcje tego dnia.

Rozpoczynamy około godziny 10.00 tradycyjnym Turniejem Szóstek Piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Stawiguda i Turniejem Piłki Plażowej o Puchar Sołtysa wsi Stawiguda. Oba turnieje odbędą się na terenie stadionu sportowego w Stawigudzie, podobnie jak cały festyn. Prze kilka lat odbywał się na parkingu w centrum Stawigudy, w tym roku wraca na pierwotne miejsce, czyli stadion- jesteśmy pewni, że będzie to z korzyścią dla imprezy. O godzinie 10.00 w celu nabrania kondycji i wspaniałych wrażeń zapraszamy wszystkich chętnych na imprezę towarzyszącą – spływ kajakowy. Jest to jedna z propozycji w ramach projektu GOK w Stawigudzie – „RekreAkcja”, która proponuje wszystkim aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez marsze nordic walking, wycieczki rowerowe, piesze wycieczki z przewodnikiem, spływy kajakowe, biegi etc. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie spływami ten organizowany 11 lipca jest dodatkowy.

Część rozrywkowa rozpoczniemy uroczystością pożegnania dyrygenta chóru „Legenda”. Wiktor Żołnierek od pierwszej próby zespołu , tj listopada 2002 roku był jego dyrygentem, aranżerem, akompaniatorem- nazywanym przez chórzystów „mistrzem”. Jego praca kształtowała całą jego działalność. Ze względów osobistych podjął decyzję, że swoja pracę kończy w lipcu tego roku. Na koncert pożegnalny złożą się występy lokalnych zespołów- oczywiście chóru „Legenda” i zespołu „Kosejder” ze Stawigudy, oraz chóru „Konsonans” z Tomaszkowa. Nie obejdzie się bez podziękowań , życzeń i wzruszeń- przecież to 13 lat wspólnej pracy.

Patrząc na dwudziestoparoletnia historię naszego festynu aż trudno uwierzyć, że nie mięliśmy jeszcze na scenie koncertu muzyki country, gdzie jak gdzie ale na Mazurach jest to muzyka bardzo popularna. By wypełnić tą lukę zaprosiliśmy warszawska formację Trace. Jest to zespół zafascynowany muzyką amerykańską, zwłaszcza gatunkami z pogranicza country, bluesa, southern rocka i folku. Poprzez autentyczne zaangażowanie w wykonywaną muzykę oraz troskę o jak najwyższy poziom artystyczny zespół zdobywa coraz większe uznanie i popularność na krajowej scenie. Potwierdzeniem wartości bandu jest udział w największych festiwalach Country w Mrągowie, Wiśle, Wolsztynie, a także w szeregu mniejszych imprez. Zespół zwrócił uwagę Ambasady USA i został zaproszony do oprawy muzycznej Dnia Niepodległości 4 lipca 2011roku w rezydencji Ambasadora USA.
Grupa wydała w połowie roku 2011 płytę demo, która spotyka się z przychylnym przyjęciem w kręgach lubiących muzykę szeroko rozumianego Południa Stanów Zjednoczonych. www.trace.com.pl

Na dobre na naszej scenie zagości w tym dniu aktor teatru „Rampa” znany z programu TVP dla dzieci „Budzik”, gdzie wcielał się w rolę krasnala Piksela- Maciej Gąsiorek. On zajmie się prowadzeniem całego programu- jak obiecuje w nietuzinkowy sposób, a ponadto przeprowadzi trzy bloki zabaw i konkursów- dla dzieci, młodzieży i turniej rodzinny- oczywiście z nagrodami.

Dyrektor GOK w Stawigudzie
Witold Lubowiecki

 

Tagi