Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

Letnia aura uciążliwa dla najmłodsz…

Wakacje w ciepłych krajach? Urlop …

«
»

XVII Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2012 – zdjęcia

Gwiazdą wieczoru był SNAP. Występy Gwiazdy poprzedził doroczny konkurs, w którym wzięły udział czołowe gwiazdy muzyki dyskotekowej. W tym takie tuzy jak: Boys, Classic, Akcent, Toples, Top One, Fokus czy Weekend.

 
Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie to jedna z największych imprez festiwalowych w Polsce, o ustalonej renomie nie tylko w kraju, ale także poza granicami. Jest jedyną imprezą, która gromadzi tysiące fanów muzyki tanecznej.

Od kilku lat wydarzeniem festiwalu są występy największych gwiazd europejskiej muzyki dyskotekowej. W poprzednich edycjach zagrali: Boney M, Bad Boys Blue, Thomas Anders z ModernTalking i Savage. W tym roku pojawi się największa gwiazda lat 90-tych. Europę podbił 1993 roku przebojem „What is love”. Naprawdę nazywa się Alexander Nestor Haddaway, ma 45 lat, urodził się w Port of Spain na Trynidadzie. Występ artysty w Ostródzie będzie jedynym jego koncertem w tym roku w naszym kraju.

Polska Muzyka Taneczna , która wciąż gromadzi tysiące fanów , pojawiła się pod koniec lat osiemdziesiątych jako muzyka chodnikowa, nawiązująca do muzyki granej na weselach i zabawach ludowych, często nawiązująca do motywów ludowych i podwórkowych. Powoli zaczyna wypełniać rynkowa niszę po muzyce pop, która zamilkła w latach stanu wojennego. Z biegiem czasu ewoluowała w kierunku muzyki dyskotekowej. W połowie lat dziewięćdziesiątych określona , na wzór italo disco, mianem disco polo zaczęła przeżywać swój boom. Płyty i kasety czołowych zespołów nurtu ( Milano, Bayer Full, Akcent, Boys, Top One ) osiągały milionowe nakłady.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych popularność gatunku zaczęła maleć, zwłaszcza kiedy z ramówek czołowych stacji telewizyjnych zniknęły programy promujące disco polo. Wierni fani pozostali jednak wierni. Jeździli na koncerty, kupowali ukazujące się nadal płyty, spotykali się w fanklubach i raz w roku na festiwalu w Ostródzie.

Okres nieobecności w mediach zaowocował większą profesjonalizacją nurtu, krystalizacją najlepszych wykonawców, przyciągnięciem nowych , zdolnych debiutantów. Zmieniło się też brzmienie zespołów , plasując się w nurcie, światowej muzyki tanecznej i dance. Zaowocowało to programy renesansem tej muzyki.
źródło: festiwalostroda.pl \ własne

2012-07-28