Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

Letnia aura uciążliwa dla najmłodsz…

Wakacje w ciepłych krajach? Urlop …

«
»

XV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej Ostróda 2010 – DISCO POLO

W dniu wczorajszym (31.07.2010) w Ostródzie odbył się XV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej. Była to największa impreza disco polo w Polsce. Impreza trwała ponad 8 godz.

 

 

Wśród tegorocznych gwiazd wystąpiły zespoły: Boys, Classic, Akcent, Jorrgus, Dennis oraz wielu innych wykonawców. Każdy z zespołów zaprezentował na scenie 3 utwory.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody dla poszczególnych zespołów:

– Nagroda Grand Prix – D-Bomb
– Nagroda publiczności – Boys
– Najlepszy debiutant – Mateo
– Nagroda burmistrza Ostródy – Weekend
– Nagroda radia IRN – Masters
– Nagrody specjalne – Classic i Focus

Gwiazdą zagraniczną na tegorocznym festiwalu był Haddaway.

O Ostródzkim festiwalu, swoich hitach i planach na przyszłość rozmawialiśmy z popularnym „Boysem” – Marcinem Milerem.

Jak samopoczucie podczas kolejnego festiwalu w Ostródzie ? Jesteś najbardziej wyczekiwanym artystą dzisiejszej imprezy…

Z tego co mi wiadomo, gwiazdą dzisiejszego wieczoru jest  Haddaway (śmiech). Jednak tak jak mówisz, czuje się gwiazdą i cieszę się, że ludzie przychodzą tutaj tak licznie, między innymi dla mnie. Jest to piętnasty festiwal w Ostródzie i jesteśmy tutaj od początku. Można więc powiedzieć, że jesteśmy dinozaurami tego miasta.

Wspomniałeś, że  jest to piętnasta edycja imprezy. Czy według Ciebie muzyka disco-polo zmieniła się w jakiś sposób przez te kilkanaście lat  ?

Muzyka ewoluuje zawsze. Jednak zmiany należy wprowadzać ostrożnie i z rozwagą. Pamiętajmy, że muzyka disco-polo charakteryzowała się przez lata prostotą. Chodzi o to, aby każdy zapamiętał i nie zapomniał tej muzyki zbyt szybko. Każde udziwnienie może temu zaszkodzić. Przerabiałem taki temat nie raz, i z doświadczenia wiem, że prosta piosenka trafia do ludzi. Dodam tylko, że wcale nie jest łatwo napisać z pozoru prostą piosenkę, która ma się stać hiciorem.

No właśnie, hity takie jak: „Jesteś szalona” czy „Hej Sokoły” zna każdy. Są to utwory ze starszych płyt. Czy mógłbyś wskazać piosenkę, która twoim zdaniem obecnie jest największym Waszym przebojem ?

Jako wykonawca i odtwórca swoich piosenek ciężko mi odpowiedzieć. Dla mnie podobają się ballady – piosenki o miłości. Często są to utwory starsze, które kompletnie się nie przyjęły. Powiem szczerze. Nie miałem pojęcia, że piosenka „Jesteś szalona” stanie się takim hitem. Z tego co zaobserwowałem ludzie najlepiej bawią się przy „Szalonej”  czy „Chłopie z Mazur” . Jeśli chodzi o nowsze to na „dis” często gramy „Rudą dziewczynę”.

Powiedz nam na koniec swoich planach na przyszłość. Wiem, że ma się niebawem ukazać twoja nowa płyta…

Nie staram się szufladkować swojej twórczości. Jeden może powiedzieć, że ciągle gram disco-polo, natomiast kolejny, że to dance czy pop. Cały czas dostaję jakieś propozycje. Ostatnio pojawiły się sugestie aby nagrać wspólnie z innymi artystami reprezentującymi gatunek – Classic i Etna.

D
ziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

Rozmawiał: Tomasz Grabowski / Jacek Drężek

źródło: informacje własne