Olsztyn: 90-lecie LOP

11 grudnia 2018 r. w olsztyńskiej R…

Świąteczny "Bieg na 6 łap" w Olszty…

Dziś 16 grudnia 2018 r. w Schronisk…

parkrun Olsztyn #60 - zdjęcia

Przy temperaturze około zero stopni…

Węglowodany w diecie sportowca. Jak…

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie…

Deszczowe bieganie podczas CITY TRA…

Weekend 8-9 grudnia 2018 nie należa…

«
»

XIII Festiwal Sztuk Walki – Olsztyn 13.10.2018

Ta impreza na dobre wpisała się do kalendarza sportowych wydarzeń Olsztyna. W sobotę (13 października) hala Urania będzie gościć XIII edycję Festiwalu Sztuk Walki.

 

Aikido, judo, karate, taekwondo, krav maga, zapasy, brazylijskie jujitsu i goście specjalni z Zaporoża ze swoim Spas – takie sztuki walki będzie można oglądać w sobotę od 17:00. Impreza organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, z roku na rok ma coraz więcej zwolenników – gromadzi w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli różnych form walki, a organizatorzy za każdym razem starają się o niespodzianki.

W 2018 roku specjalnymi gośćmi będą przedstawiciele Spas – kozackiej sztuki walki z ukraińskiego Zaporoża, którzy zapowiadają mocno elektryzujący pokaz mający swoje podłoże w starosłowiańskiej tradycyjnej wiedzy rozumienia świata. Spas kozacki to sposób przeżycia w ekstremalnych warunkach, jest elementem tradycyjnej kozackiej nauki o zachowaniu duszy, a wraz z nią ciała w sytuacjach zagrożenia życia.

– Ten Festiwal to rokrocznie żywy dowód na to, że olsztyńskie środowisko skupione wokół różnych sztuk walki ma swoją ugruntowaną pozycję w naszym mieście – mówi dyrektor OSiR, Jerzy Litwiński. – Ze swojej strony mogę zapewnić, że będzie efektownie i widowiskowo. I serdecznie zapraszam wszystkich na tę imprezę.

W poprzedniej edycji olsztyńskiej publiczności zaprezentowało się około 90 zawodników z dziewięciu olsztyńskich klubów przybliżając widowni specyfikę różnych sztuki walki. Teraz emocji również nie zabraknie.

Zapraszamy do Uranii 13 października 2018 (sobota) o godz. 17:00.

Wstęp na imprezę jest darmowy.

 

inf. prasowa
foto: własne

Tagi