Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Wystawa fotograficzna w ramach VI OFFO 2015

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza na wystawę zdjęć Leny Kallberg ze Szwecji w ramach szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO.

 

Wystawę będzie można obejrzeć od 16.11.2015 r. do 11.12.2015 r.
Fotografka ze Szwecji. Od ponad dziesięciu lat fotografuje kamerami otworkowymi. Prace Leny Kallberg pokazywane były na wielu wystawach i publikowane w Szwecji oraz na arenie międzynarodowej, m. in. w USA, Polsce, Chorwacji, Hong Kongu, Rosji i Francji, w tym OFFO 2009, 2011, 2013 i 2015. Autorka prac jest członkiem Zespołu Koordynacyjnego Światowego Dnia Fotografii Otworkowej.
Zestaw fotograficzny „Seven” został wykonany aparatem z pudełka po zapałkach. Lena Kallberg poddaje specjalnej recepturze filmy przez co uzyskuje zaskakujące efekty.

OFFO 2015 to szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography).
Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Podczas poprzednich edycji OFFO można było zobaczyć prace pochodzące m.in. z Francji, Argentyny, Australii, USA, Brazylii, Niemiec, Szwecji, Chin, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Rosji. Część galerii znajdowała się już poza obszarem Górnego Śląska (Alwernia, Częstochowa, Jelenia Góra). Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane w zielonogórskiej galerii BWA oraz innych galeriach na terenie miasta, a także cyklicznie w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu podczas festiwalu „Podwodny Wrocław”, Starym Sączu, Gliwicach, Chojnicach.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia wystawy.
Wstęp wolny.

Paweł Kulczyński
Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu