Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Region: Wypadki i pijani kierowcy

Tylko wczoraj na drogach regionu doszło do 4 wypadków, w wyniku których 5 osób zostało rannych. Wśród nich znalazł się 14-letni chłopiec, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Nastolatek trafił do szpitala. Z relacji świadków wynika, że w chwili zdarzenia chłopak miał na uszach słuchawki i mógł słuchać muzyki. Z kolei 14, to liczba pijanych kierujących, których wczoraj wyeliminowali z dróg warmińsko – mazurscy policjanci.

 
Do wypadku doszło około godziny 13.30 w  miejscowości Łankiejmy gm. Korsze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 14-letni chłopiec, biegnąc chodnikiem chciał przebiec na drugą stronę jezdni i wbiegł pod jadący samochód osobowy marki Merdedes, którym kierował 51-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce. W wyniku  tego zdarzenia nieletni z obrażeniami ciała został przewieziony do  szpitala. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Z relacji będących na miejscu świadków wynika, że w chwili zdarzenia chłopak miał na uszach słuchawki i mógł słuchać muzyki.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do zwiększenia ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię na pewno nie przyczynia się muzyka płynąca ze słuchawek założonych na uszach pieszego. Coraz modniejsze, szczególnie wśród młodych ludzi, odtwarzacze MP3,  telefony komórkowe umilają monotonne czynności. Jednak o tyle, o ile korzystanie z nich jest bezpieczne siedząc w autobusie, czy samochodzie, to pokonując pieszo ruchliwe miejskie ulice może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Przechodnie tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego powinni również  polegać na słuchu. Podczas przechodzenia przez jezdnię, szczególnie w miejscach gdzie ograniczona jest widoczność, nie wystarczy rozejrzeć się dookoła. Nadjeżdżający  pojazd można często usłyszeć zanim się go zauważy.

Trzy godziny później w gminie Miłakowo doszło do wypadku, w wyniku którego 27-letni pasażer i 38-letni kierowca trafili do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca renault kango na prostym odcinku drogi nie zachował należytej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w konsekwencji zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Od kierowcy pobrano krew do badań.

Po godzinie 19.00 na ulicy Mickiewicza w Białej Piskiej doszło do potracenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca alfy romeo potrącił swojego rówieśnika jadącego rowerem. Kierowca alfy był trzeźwy, natomiast rowerzysta miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala.

Tego dnia nie był to jedyny kierujący, który zdecydował się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. W Miłakowie zatrzymano do kontroli traktorzystę, który jak się okazało kierował ciągnikiem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd nie miał numerów identyfikacyjnych.

Tego dnia warmińsko – mazurscy policjanci wyeliminowali z dróg 14 nietrzeźwych kierujących.

KWP Olsztyn