Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Wykładowcy WSPiA zagrali dla swoich studentów

Sztuka pt. „Rewizor” Mikołaja Gogola w wykonaniu władz i wykładowców zakończyła zorganizowaną we wtorek 9 czerwca 2015 r. Galę „Najlepsi z Dobrych” w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych studentów. Wyróżnienia otrzymało łącznie 8 osób, które osiągnęły wysokie wyniki m.in. w nauce i sporcie. Była to już trzecia taka uroczysta Gala zorganizowana w WSPiA.

 

Podczas Gali „Najlepsi z Dobrych” nagrody otrzymali studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wyróżnienie otrzymał także najlepszy sportowiec WSPiA. Były także nagrody przyznane przez środowisko akademickie dla najsympatyczniejszych studentów i najpopularniejszego wykładowcy.

Najlepszym studentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w tym roku okazał się Jacek Krok, student II rok niestacjonarnych studiów drugiego stopnia na kierunku administracja. Ten sam student zdobył również tytuł Najlepszego Studenta Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu. W nagrodę otrzymał kryształową statuetkę oraz stypendium specjalne z budżetu uczelni w wysokości 1500 zł.

W Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego statuetkę najlepszego studenta otrzymała Katarzyna Hus, studentka II rok, niestacjonarnych studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Najlepszym Studentem Kolegium Prawa została studentka II roku jednolitych pięcioletnich studiów niestacjonarnych – Katarzyna Lechowska – Winiarz.

Tytuł Najlepszego Studenta Wydziału Administracji w Przemyślu zdobyła po raz drugi Monika Barska studiująca na III rok niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja.

Wszyscy nagrodzeni studenci otrzymali wyjątkowe kryształowe statuetki oraz stypendium specjalne z budżetu uczelni w wysokości 1000 zł. Specjalne stypendium w wysokości 700 zł otrzymał także najlepszy sportowiec Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Ten tytuł przypadł Adrianowi Kołodziejowi, który trenuje Kickboxing i osiąga doskonałe wyniki na międzynarodowych turniejach.

Podczas Gali „Najlepsi z dobrych” przyznano także wyróżnienia społeczności akademickiej WSPiA w trzech kategoriach: Najmilsza Studentka, Najsympatyczniejszy Student oraz Najpopularniejszy Wykładowca. Podczas głosowania na zwycięzców w tych kategoriach studenci WSPiA oddali łącznie ponad 2000 głosów.

Wyróżnienie w kategorii Najmilsza studentka otrzymała Joanna Załuska, Najsympatyczniejszy Student to Arkadiusz Szajna. Tytuł Najpopularniejszego wykładowcy po raz drugi otrzymał prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.

Galę „Najlepsi z Dobrych” 2015 zakończył spektakl „Rewizor” Mikołaja Gogola w wykonaniu władz i wykładowcy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Była to interpretacja znanej i zabawnej komedii w reżyserii Michała Chołki, aktora Teatru im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przedstawienie bardzo spodobało się studentom, którzy przyjęli je owacjami na stojąco. – To doskonały pomysł – uważa Andżelika, studentka administracji w WSPiA. – Na co dzień spotykamy się z naszymi wykładowcami na zajęciach lub podczas egzaminu. Dziś mogliśmy zobaczyć ich z zupełnie innej strony. Pokazali, że potrafią dobrze się bawić i mają dystans do siebie. Dzięki nim mogliśmy także poznać sztukę „Rewizor”. Już nie mogę doczekać się, co przygotują na przyszły rok – dodaje Andżelika.

Podczas przedstawienia w główną rolę Horodniczego wcielił się Rektor Uczelni – prof. Jerzy Posłuszny oraz dr Leszek Gajos. Kilka osób zagrało rolę żony i córki Horodniczego. Były to dr Małgorzata Gajda-Durlik (Dyrektor Kolegium Administracji Zarządzania i Biznesu) dr Bożena Sowa, dr Magdalena Kędzior, dr Marta Pietras-Eichberger, mgr Magdalena Czech-Osowicz oraz mgr Małgorzata Babula.

W jedną z ważniejszych ról, urzędnika z Petersburga Iwana Chlestakowa zobaczyliśmy prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA, a jego służącego Osipa zagrał prof. Krzysztof Eckhardt, Dziekan Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji.

W pozostałych rolach m.in. wizytatora szkół, sędziego, kuratora instytucji filantropijnych, naczelnika poczty, lekarza powiatowego oraz obywateli pojawili się: prof. Janusz Gajda, prof. Adam Taracha, prof. Piotr Osowy, dr Mirosław Kurek, dr Wojciech Konaszczuk, dr Przemysław Niemczuk, dr Janusz Strojny, dr Zbigniew Niezgoda oraz mgr Rafał Witkowski.

Spektakl „Rewizor” Nikołaja Gogola był już drugim takim przedsięwzięciem przygotowywanym przez władzę i wykładowców dla studentów WSPiA. W ubiegłym roku studenci zobaczyli na deskach klubu studenckiego sztukę „Fredry Zemsta czy Docenta”. Była to akademicka interpretacja fragmentów znanej komedii Aleksandra Fredry.

Przemysław Pawlak
Rzecznik prasowy WSPiA