Olsztyn: Z Waszą pomocą odnaleźliśm…

Po raz kolejny mogliśmy się przekon…

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy …

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy …

House - kolekcja modnych czapek i s…

Jesień w pełni, a temperatura za ok…

Gołdap: Koncert Katarzyny Groniec 2…

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na k…

Niespodzianka świetlna w Parku Podz…

Jeszcze w tym miesiącu na trasie sp…

«
»

Wycieczka rowerowa: Olsztyn – jezioro Bartąg – Olsztyn / zdjęcia – wideo

Wycieczkę zaczynamy z osiedla Generałów w Olsztynie i tu też kończymy swoją rowerową przygodę. Co do samej trasy to można ją pokonać na różne sposoby. Dowolność wyboru trasy jest dość duża. Każdy może ją przejechać na swój sposób wybierając drogę dojazdową do jeziora według własnego uznania 

 

My naszą wycieczkę zaczęliśmy jak już wcześniej wspomniałem z osiedla Generałów od skrzyżowania ulicy Wilczyńskiego z ul. Bartąską, którą to pojechaliśmy aż do ul. Bukowskiego. Po przejechaniu tą ulicą około 100m skręcamy w prawo i tu jedziemy już polnymi drogami aż do jeziora Bartąg podziwiając przepiękne krajobrazy.

Dalsza część wycieczki to jazda wzdłuż jeziora szutrową drogą, aż do miejscowości Bartążek. Tu na chwilę zajeżdżamy na plażę trawiastą nad tym jeziorem. Chwila odpoczynku i ruszamy w drogę powrotną do Olsztyna.

Z Bartążka jedziemy drogą asfaltową do DK 598. Tu skręcamy w lewo i leśną ścieżką rowerową dojeżdżamy na obrzeża Olsztyna. Dalsza podróż to jazda w zabudowie miejskiej. Trasa ostatecznego dojazdu do celu zapewne będzie zależała od tego gdzie kto mieszka. My dojechaliśmy do ul. Bukowskiego, w którą skręciliśmy, a następnie ul. Bartąską dojechaliśmy do miejsca skąd rozpoczęliśmy naszą wyprawę, czyli na osiedle Generałów.

Dystans: 10,9km
Czas: 1h

WIDEO: Wycieczka rowerowa: Olsztyn – jezioro Bartąg – Olsztyn

Foto: Grzegorz Grabowski

Tagi