parkrun Olsztyn #105 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz…

Olsztyn: „Rozbudowa istniejącej in…

W dniu dzisiejszym (18 październik…

Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

«
»

WSPiA zaprasza na Targi Edukacyjnych EDU Salon

Lekcje współczesnej kryminalistyki, pokazy wyposażenia Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, wirtualny spacer po kampusie oraz prezentacje kierunków studiów i oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. To główne atrakcje przygotowane przez Uczelnię na zbliżające się Targi Edukacyjne EDU Salon. Impreza dla tegorocznych maturzystów odbędzie się 27 i 28 lutego 2018 r. tym razem w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Jasionce.

 

Podczas Targów Edukacyjnych EDU Salon WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprezentuje się na jednym z największych stoisk wystawienniczych. Przed dwa dnia na maturzystów czekać będą studenci oraz pracownicy Uczelni, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze studiowaniem w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

 

Tegoroczni maturzyście będą mogli dowiedzieć się m.in. jak działa nowoczesny asystent studenta, czyli „Edukator” oraz nowy system zaliczania przedmiotów „SBS”. Studenci opowiedzą także, jak wyglądają zajęcia praktyczne w WSPiA, jakie są warunki studiowania oraz jakie darmowe kursy i zajęcia oferuje uczelnia. Dodatkowo oprócz oferty edukacyjnej będzie można poznać zasady przyjęć na studia i przyznawania stypendiów oraz miejsc w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim.

 

Na stoisku WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej czekać będzie wiele atrakcji. Uczelnia przygotowuje m.in. prezentacje wyposażenia Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Będą to m.in. czaszki antropologiczne, fantomy i zestawy pozoracji ran i urazów, zestawy symulacyjne do prezentacji skutków nadużycia alkoholu lub środków odurzających oraz narko i alko gogle. Na stoisku WSPiA studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii będą prezentować, jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Każdy, kto odwiedzi stoisko Uczelni, otrzyma pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich linii papilarnych.

 

Podczas Targów Edukacyjnych będzie można także zagrać w przygotowaną przez WSPiA grę interaktywną – „Chomik Maciej”. Uczelnia udostępni również wirtualny spaceru po kampusie WSPiA. Dzięki specjalnej aplikacji i Goglom VR odwiedzający nasze stoisko będą mogli przenieść się w wirtualną rzeczywistość i zobaczyć z bliska m.in.: nasze budynki i sale wykładowe.

 

Dodatkowo maturzyści będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach pt. „Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw. Zajęcia poprowadzi mgr Arkadiusz Szajna, zastępca Dziekana-Dyrektora Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

 

Targi Edukacyjne EDU Salon rozpoczną się we wtorek 27 lutego i potrwają do środy 28 lutego 2018 r. W tym roku impreza odbędzie się w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa. Stoisko WSPiA Rzeszowskie Szkoły Wyższej będzie można odwiedzić od godziny 9:00 do 14:00.

 

Przemysław Pawlak

 

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji
Rzeszowska Szkoła Wyższa