Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – nowa uczelnia w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu przenosi swoją siedzibę z Przemyśla do Rzeszowa. Jednocześnie uczelni zmienia także swoją nazwę. O szczegółach i zmianach poinformowano w środę 27 kwietnia 2016 r. w rzeszowskim Ratuszu, na konferencji prasowej z udziałem prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA oraz Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Podczas konferencji prasowej prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA poinformował, że Wyższa Szkoła Prawa i Administracji przenosi swoją siedzibę z Przemyśla do Rzeszowa, pozostawiając jednak w Przemyślu Zamiejscowy Wydział. Oprócz zmiany siedziby uczelni zmienia także swoją nazwę na „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”.

 

– Nowa nazwa podyktowana jest zmianą siedziby uczelni. Postanowiliśmy wykorzystać mocną markę Rzeszowa w Polsce i poza granicami i umieścić Rzeszów w naszej nazwie. Po długich dyskusjach postanowiliśmy jednak utrzymać także skrót WSPiA, który świadczy o naszej historii, dorobku i tradycji. Rzeszowska Szkoła Wyższa jest dobrą prognozą i wianem na kolejne lata. Nową nazwą podkreślamy nowe otwarcie. Dotyczy to wielu aspektów m.in. nowych kierunków studiów, specjalności i sposobów kształcenia – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny.

 

Rektor WSPiA dodał, że pomysłów na nowe otwarcie rzeszowskiej uczelni jest wiele. – Wprowadzamy m.in. nowatorski punktowy system zaliczani przedmiotów, który uczy studentów systematyczności i samodzielnej pracy. Systemem tym interesuje się m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mamy także pomysły na nowe kierunki i specjalności wychodzące naprzeciw potrzebom rynku pracy. Nasze kierunki chcemy rozbudować o elementy informatyki i wprowadzić nowe specjalności np. informatyka w prawie, informatyka w zarządzaniu czy informatyka w administracji. W planach mamy również uruchomienie nowych studiów podyplomowych. Mają to być studia pozwalające aktualizować wiedzę dotyczącą danego tematu. Doskonale wiemy, że np. prawo cały czas się zmienia i cały czas trzeba się go uczyć. Dzięki temu już w najbliższym czasie będziemy uczelnią, która wprowadza innowacyjne rozwiązania w szkolnictwie wyższym – wyliczał prof. Jerzy Posłuszny.

 

Według Prezydenta Rzeszowa pojawienie się w mieście nowej uczelni to bardzo dobra wiadomość. – Jest to kolejna ważna instytucja, która rozpoczyna działalność w naszym mieście. Muszą Państwo pamiętać, że w Rzeszowie mamy około 60 tys. studentów. Są to osoby doskonale wykształcone, które będą wpływały na rozwój miasta. Bardzo się cieszę i dziękuję, że Pan Profesor podjął decyzję o przeniesieniu siedziby uczelni do Rzeszowa. Mogę śmiało powiedzieć, że mamy w naszym mieście kolejnego pasjonata, który chce tworzyć i rozwijać Rzeszów – powiedział, witając nowa uczelnię Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma wzmocnić Rzeszów nie tylko pod względem naukowym, ale także w aspekcie związanym z migracją mieszkańców Podkarpacia. – Na co dzień obserwujemy, że wielu młodych ludzi podejmuje decyzje o zmianie miejsca zamieszkania i poszukiwaniu pracy w innym mieście. Musimy pamiętać, że im Rzeszów będzie mocniejszy m.in. pod względem szkolnictwa, tym częściej wybór będzie padał nie na Kraków, Warszawę czy inny duży ośrodek, a właśnie na Rzeszów – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny.

 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma wiele planów dotyczących działalności w Rzeszowie. Jest to m.in. rozwinięcie funkcji kulturotwórczej uczelni i integracja rzeszowskiego środowiska akademickiego.

 

Oficjalnie nowa szkoła wyższa powitana zostanie w najbliższy piątek 29 kwietnia 2016 r. – Śmiało możemy powiedzieć, że WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wchodzi do Rzeszowa koncertowo. W piątek na rzeszowskim Rynku odbędzie się bowiem organizowany przez Urząd Miasta Rzeszowa oraz naszą uczelnię koncert zespołu Perfect. Zapraszam wszystkich mieszkańców regionu do świętowania z nami. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 – zakończył prof. Jerzy Posłuszny Rektor WSPiA.

 

Przemysław Pawlak
Rzecznik prasowy WSPiA