Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Podczas wizji lokalnej wskazał 16 miejsc, do których się włamał

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który okradał domki letniskowe na terenie gminy Dąbrówno. 28-latek włamywał się do altanek i wynosił różnego rodzaju przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach.

 

Właściciele straty oszacowali na kilka tysięcy złotych. Mariusz Z. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas wizji lokalnej wskazał dodatkowe domki letniskowe, których zawartość również padła jego łupem.

Od grudnia ubiegłego roku policjanci z Dąbrówna otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań do domków letniskowych na terenie gminy. W wyniku pracy nad tymi sprawami ustalili, że związek z przestępstwami może mieć mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W lutym funkcjonariusze zatrzymali Mariusza Z. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do włamań do domków letniskowych. Łupem podejrzanego najczęściej padał sprzęt wędkarski, narzędzia oraz artykuły spożywcze. Właściciele straty oszacowali na kilka tysięcy złotych. Jak się okazało, nie był to pierwszy konflikt 28-latka z prawem. Mężczyzna wcześniej blisko 5 lat spędził w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Tym razem został tymczasowo aresztowany. Ponadto policjanci ustalili, że oprócz zgłoszonych włamań, jest kilka domków, które również zostały okradzione, o czym ich właściciele nie mieli pojęcia. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić z udziałem podejrzanego wizję lokalną. Podczas niej Mariusz Z. wskazał aż 16 domków, które okradł. Niedługo mężczyznę przesłucha w tej sprawie prokurator, który przedstawi mu dodatkowe zarzuty.

Za kradzież z włamaniem, popełnioną w warunkach tzw. recydywy Mariuszowi Z. może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

bb/db

KWP Olsztyn