CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

«
»

Wiktor Kujawa i Marta Szenk najlepsi podczas CITY TRAIL onTour w Olsztynie

W środę, 17 lipca 2019 nad olsztyńskim Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Wiktor Kujawa z Olsztyna oraz Marta Szenk z Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 396 dorosłych i 135 dzieci. Impreza była częścią cyklu Olsztyn Biega.

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej, malowniczej trasie nad Jeziorem Długim. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Wiktor Kujawa uzyskał czas 16:52. Drugą lokatę zajął Wojciech Kopeć – 17:04, a trzeci był Maciej Wojciechowski – 17:12.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie 19:07. Marta mieszka w Bydgoszczy i regularnie startuje w tamtejszej odsłonie CITY TRAIL – jest triumfatorką ostatniej jesienno-zimowej edycji. – Przyjechałam do Olsztyna sprawdzić trasę, by mieć porównanie z Bydgoszczą i Poznaniem, które znam. Wynik był dla mnie drugorzędną sprawą, więc jestem mile zaskoczona  wygraną. Wiedziałam przed biegiem, że to jedna z trudniejszych tras CITY TRAIL, z kolei nasza bydgoska należy do tych najłatwiejszych i muszę przyznać, że jest dość nudna. Dotychczas tak nie myślałam, ale po tym biegu tak właśnie czuję – mówiła na mecie zwyciężczyni.

Drugie miejsce wywalczyła Martyna Budziłek – czas 19:22, a trzecie – Julia Pętlicka – 19:41.

Poza Olsztynem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa (w których biegi odbyły się w poniedziałek i wtorek), Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 26 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

Wyniki biegu znajdują się pod linkiem: http://bit.ly/CITY_TRAIL_onTour_2019_Olsztyn_wyniki.  

autor: Justyna Grzywaczewska
foto: Kacper Kirklewski