Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

Wielkanocne atrakcje w CH Plaza Rzeszów

Kiermasz ekonomii społecznej, impreza dla najmłodszych z cyklu „Dzieciakowo” oraz Jarmark Wielkanocy – tak zapowiada się najbliższy weekend w CH Plaza Rzeszów. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji m.in. stoiska z rękodziełem i potrawami świątecznymi, a na najmłodszych warsztaty, konkursy plastyczne i wokalne o tematyce świątecznej.

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. CH Plaza Rzeszów zaprasza od godziny 10:00 do 17:00 na Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Imprezę po raz kolejny organizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Na kiermaszu będzie można znaleźć inspiracje i pomysły na Wielkanocny stół. Pojawią się m.in. ręcznie wykonane pisanki, ozdoby i stroiki świąteczne. Na stoiskach wystawców będzie można kupić również baranki, palmy, koszyki wiklinowe, serwety, dekoracyjne tkaniny, decoupage oraz wyroby z filcu, sklejki czy drewna. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami świątecznymi.

Wszystkie produkty oferowane na Kiermaszu w CH Plaza Rzeszów wykonane zostały przez podmioty ekonomii społecznej m.in. warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej czy spółdzielnie socjalne. Sobotni Kiermasz Ekonomii Społecznej rozpocznie tydzień Jarmarkowy w CH Plaza Rzeszów. Od niedzieli 14 do piątku 19 kwietnia 2019 r. Centrum zaprasza także na Jarmark Wielkanocny, na którym również pojawią się świąteczne potrawy, rękodzieło artystyczne oraz ozdoby i dekoracje Wielkanocne.

Z kolei w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. w CH Plaza Rzeszów odbędzie się kolejna impreza z cyklu „Dzieciakowo”. Tym razem organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Od godziny 12:00 do 18:00 będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których przygotowywane będą wielkanocne palmy, wianki i pisanki. Na najmłodszych czekać będzie także wspólne śpiewanie i warsztaty wokalne i spektakl pt. „Lis Przechera”. Podczas najbliższego „Dzieciakowa” zorganizowane konkursy plastyczne oraz quizy i konkursy o tematyce świątecznej. Nie zabraknie także zabaw z animatorkami oraz malowani buzi i balonowego ZOO.

Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2019 r. w CH Plaza Rzeszów. Stoiska wystawców, które znajdować się będą w atrium Centrum można odwiedzać w godzinach od godziny 10:00 do 17:00. „Dzieciakowo” rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00 i potrwa do 18:00. Przypominamy także o trwającym cały tydzień Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w dniach 14 – 19 kwietnia 2019 r.

Szczegóły dotyczące weekendowych wydarzeń w CH Plaza Rzeszów można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na profilu centrum www.facebook.com/PlazaRzeszow.

inf. prasowa