WIZZ AIR - ZAPAKUJ SIĘ JAK PROFESJO…

Idzie lato i czas wyjąć z szaf pok…

Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. T…

100-lecie złotego, Adam HEYDEL

 9 maja 2019 r. Uniwersytet Nowoc…

Regeneracja po starcie w maratonie …

Bieganie nie ogranicza się wyłączn…

Stawiguda: Bezpłatne zajęcia FITNES…

Są to zajęcia wzmacniające mięśnie…

«
»

Warszawa: Spotkanie z autorem książki „Przedpiekle Sławy. Rzecz o Chopinie” w Time for Chopin

Taka okazja nie zdarza się często. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2017 o 16:30, w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie, na warszawiaków czekać będą Piotr Witt, autor książki „Przedpiekle Sławy. Rzecz o Chopinie” oraz Katarzyna Kraszewska, pomysłodawczyni Time for Chopin, która wykonała utwory zamieszczone w audiobooku. Uczestnicy spotkania wysłuchają intrygujących opowieści oraz pięknej muzyki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Time for Chopin zaprasza miłośników kultury i Fryderyka Chopina na muzyczno-literackie popołudnie. Niecodzienne spotkanie z Piotrem Wittem, historykiem i autorem książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Goście odkryją nieznane fakty z życia kompozytora oraz wysłuchają towarzyszących im utworów, które zagra Katarzyna Kraszewska. To właśnie dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu inicjatorki Time for Chopin nagrane są w dostępnym audiobooku. Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać o kulisach powstawania książki oraz zdobyć autografy pisarza i pianistki.

 

 „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie” spotkało się z dużą przychylnością recenzentów, zostało nawet określone odkryciem ważnym dla chopinologii. Zdaniem krytyków warstwa dźwiękowa, a wraz z nią utwory Fryderyka Chopina zawarte w audiobooku, oddają nastrój epoki i zachęcają do lektury tych, którzy lubią muzykę. Warto przenieść się w świat wybitnego kompozytora choćby na moment tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Patronaty

Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: TVP Kultura, magazynu Warsaw Insider i portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

 

Time for Chopin

Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8. Każdego dnia o godz. 18:00 przez 50 minut można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów. Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę www.TimeforChopin.eu lub telefonicznie pod numerem + 48 501 127 125. Inicjatywę Time for Chopin wspiera założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.

 

inf. prasowa Karolina Myszkiewicz