Rozświetlona noc sylwestrowa na Gór…

W ostatni dzień roku Polskie Koleje…

XV Olsztyńskie Targi Ślubne BAJKOWY…

W niedzielę 20.01.2019 w godz. 10:0…

Bieganie bez ograniczeń wzrokowych.…

Sport, siłownia, poranny czy wieczo…

Sezon zimowy na Kasprowym Wierchu

Jeśli pogoda dopisze i utrzymają si…

FERIE W MUNDURZE

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony…

«
»

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN

25 sierpnia 2018 na krakowskich Błoniach odbędzie się niecodzienne wydarzenie, a mianowicie Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z psami Dog Run. Głównym celem imprezy, która po raz drugi skupi wokół siebie wszystkich miłośników zwierząt, a w szczególności psów, jest pozyskanie środków finansowych na rzecz istniejącego w Krakowie od 1864 roku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pełniącego stałą opiekę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ul. Rybnej 3 oraz krakowskiej Fundacji La Fauna zajmującej się interwencjami, a także adopcją zwierząt.

Jak informują organizatorzy tej szczytnej imprezy, propagowanie idei pomocy zwierzętom poprzez przekazywanie zebranych środków finansowych na rzecz czworonogich podopiecznych krakowskiego schroniska i fundacji La Fauna to nie jedyny cel zbliżającego się wydarzenia. Równie ważnym aspektem imprezy jest popularyzowanie właściwej opieki i pielęgnacji zwierząt oraz promowanie zachowań wpływających na kształtowanie relacji pomiędzy człowiekiem, a jego czworonożnym przyjacielem.

Podczas wydarzenia odbędą się dwa biegi dookoła Błoń po specjalnie wytyczonych trasach. W tym roku zostaną one przeprowadzone na części trawiastej parku, co – jak podaje organizator – jest nowością w odniesieniu do poprzedniej edycji wydarzenia. Jeden z nich odbędzie się na dystansie 6 km, a drugi 3 km. W II edycji Dog Run każdy uczestnik, który wraz ze swoim psem ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Trzech zawodników, którzy zgodnie z przyjętą klasyfikacją osiągną najlepsze wyniki czasowe, otrzyma nagrody finansowe.

Z uwagi na fakt, że cel imprezy jest bardzo szeroki, a punkt wyjścia i jej fundament stanowią miłość i szacunek dla zwierząt, akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia poboczne. Do współpracy związanej z organizacją tej niecodziennej i bardzo wyjątkowej przygody zaproszonych zostało wiele osób będących ekspertami w swoich dziedzinach. Każdy z uczestników i gości imprezy będzie mógł skorzystać m.in. z cennych porad behawiorystów i treserów psów, specjalistów związanych na co dzień z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i Fundacją La Fauna, przedstawicieli czołowych lecznic weterynaryjnych znajdujących się na terenie Krakowa, jak i osób związanych od lat ze sklepami zoologicznymi, które zajmują się sprzedażą szerokiej gamy produktów dla zwierząt.

Szkolenia behawioralne oraz z dogtrekkingu i tresury psów, prezentacje różnego rodzaju karm i pokazy groomerskie, zajęcia z zoofizjoterapii i liczne stoiska – w tym adopcyjne – to tylko część programu tegorocznej edycji. Organizator podkreśla, że lista atrakcji i wydarzeń ciągle rośnie, gdyż nieustannie zgłaszają się do niego osoby chcące wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu. Zapisy na II edycję Dog Run już wystartowały, a wysokość opłat startowych zmienia się wraz z upływem czasu jaki pozostał do wydarzenia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że maksymalna ilość uczestników dla każdej z konkurencji jest ograniczona, dlatego już dziś należy się zdecydować sna udział w imprezie.

Organizator gwarantuje, że każdy miłośnik zwierząt – nie tylko ten, który dodatkowo lubi biegać – znajdzie w trakcie trwania imprezy coś, co z pewnością go zainteresuje oraz poszerzy jego wiedzę i sposób postrzegania relacji z ukochanym czworonogiem.

 

inf. prasowa

Tagi