Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN

25 sierpnia 2018 na krakowskich Błoniach odbędzie się niecodzienne wydarzenie, a mianowicie Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z psami Dog Run. Głównym celem imprezy, która po raz drugi skupi wokół siebie wszystkich miłośników zwierząt, a w szczególności psów, jest pozyskanie środków finansowych na rzecz istniejącego w Krakowie od 1864 roku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pełniącego stałą opiekę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ul. Rybnej 3 oraz krakowskiej Fundacji La Fauna zajmującej się interwencjami, a także adopcją zwierząt.

Jak informują organizatorzy tej szczytnej imprezy, propagowanie idei pomocy zwierzętom poprzez przekazywanie zebranych środków finansowych na rzecz czworonogich podopiecznych krakowskiego schroniska i fundacji La Fauna to nie jedyny cel zbliżającego się wydarzenia. Równie ważnym aspektem imprezy jest popularyzowanie właściwej opieki i pielęgnacji zwierząt oraz promowanie zachowań wpływających na kształtowanie relacji pomiędzy człowiekiem, a jego czworonożnym przyjacielem.

Podczas wydarzenia odbędą się dwa biegi dookoła Błoń po specjalnie wytyczonych trasach. W tym roku zostaną one przeprowadzone na części trawiastej parku, co – jak podaje organizator – jest nowością w odniesieniu do poprzedniej edycji wydarzenia. Jeden z nich odbędzie się na dystansie 6 km, a drugi 3 km. W II edycji Dog Run każdy uczestnik, który wraz ze swoim psem ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Trzech zawodników, którzy zgodnie z przyjętą klasyfikacją osiągną najlepsze wyniki czasowe, otrzyma nagrody finansowe.

Z uwagi na fakt, że cel imprezy jest bardzo szeroki, a punkt wyjścia i jej fundament stanowią miłość i szacunek dla zwierząt, akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia poboczne. Do współpracy związanej z organizacją tej niecodziennej i bardzo wyjątkowej przygody zaproszonych zostało wiele osób będących ekspertami w swoich dziedzinach. Każdy z uczestników i gości imprezy będzie mógł skorzystać m.in. z cennych porad behawiorystów i treserów psów, specjalistów związanych na co dzień z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i Fundacją La Fauna, przedstawicieli czołowych lecznic weterynaryjnych znajdujących się na terenie Krakowa, jak i osób związanych od lat ze sklepami zoologicznymi, które zajmują się sprzedażą szerokiej gamy produktów dla zwierząt.

Szkolenia behawioralne oraz z dogtrekkingu i tresury psów, prezentacje różnego rodzaju karm i pokazy groomerskie, zajęcia z zoofizjoterapii i liczne stoiska – w tym adopcyjne – to tylko część programu tegorocznej edycji. Organizator podkreśla, że lista atrakcji i wydarzeń ciągle rośnie, gdyż nieustannie zgłaszają się do niego osoby chcące wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu. Zapisy na II edycję Dog Run już wystartowały, a wysokość opłat startowych zmienia się wraz z upływem czasu jaki pozostał do wydarzenia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że maksymalna ilość uczestników dla każdej z konkurencji jest ograniczona, dlatego już dziś należy się zdecydować sna udział w imprezie.

Organizator gwarantuje, że każdy miłośnik zwierząt – nie tylko ten, który dodatkowo lubi biegać – znajdzie w trakcie trwania imprezy coś, co z pewnością go zainteresuje oraz poszerzy jego wiedzę i sposób postrzegania relacji z ukochanym czworonogiem.

 

inf. prasowa

Tagi