Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

«
»

W Olsztynie powstanie kemping. Jest najemca, który w ciągu trzech lat ma uruchomić nowe miejsce wypoczynku.

Każdego roku tysiące turystów zaglądają do stolicy regionu. Dotychczas Olsztyn był dla nich przystankiem w drodze z lub nad Wielkie Jeziora Mazurskie. Ta tendencja powoli się jednak zmienia.

 

Inwestycje zrealizowane w ostatnich latach zachęcają do pozostania na dłużej. Poprawia się bowiem baza noclegowa oraz infrastruktura nad olsztyńskimi akwenami.

Już nie tylko mieszkańcy stolicy regionu wiedzą, że wokół urokliwego jez. Długiego można spacerować, biegać, jeździć rowerem, ćwiczyć w siłowniach „pod chmurką”. Świetne warunki – to już zaskakuje niewielu w kraju, coraz częściej dowiadują się o nich przybysze z zagranicy – przygotowane zostały nad jez. Ukiel.

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym można wypożyczyć m.in. sprzęt pływający, rowery, rolki, inne urządzenia sprzyjające aktywności. Można zażywać kąpieli słonecznych, wodnych, zjeść i wypić coś w lokalach usytuowanych na nabrzeżu.

– Ciężko pracowaliśmy, aby ponownie zwrócić się w kierunku jezior – przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wiemy, że nasze miasto ma ogromny potencjał turystyczny. Nie ustajemy w staraniach, by przyciągnąć do nas jak najwięcej inwestorów, a w konsekwencji, aby było coraz chętniej odwiedzane przez przyjezdnych.

Magnesem może być kemping. Co prawda takiego jeszcze nie ma, ale to ma się zmienić. Właśnie podpisaliśmy umowę na 20-letnią dzierżawę terenu przy Słonecznej Polanie. To oznacza, że turyści znajdą tam doskonałe miejsce do wypoczynku na łonie natury.

Najpóźniej w ciągu trzech lat ma powstać pole namiotowe, 30 stanowisk dla camperów i przyczep kempingowych, parking na co najmniej 60 miejsc. Sześćdziesiąt pokoi będzie do dyspozycji gości w domkach. Nie może zabraknąć oczywiście odpowiedniego zaplecza – sanitariatów, kuchni, sklepu spożywczego, świetlic, saun, pralni i miejsca na odpady. Budynki powinny stanąć nie bliżej niż 70 m od brzegu jeziora. To wszystko na 50 tys. m2.

A przecież zabytki i infrastruktura to nie jedyna zachęta, by odwiedzić gród nad Łyną. Wszystkim przyjezdnym oferujemy atrakcyjny program – „Nocujesz-Zyskujesz”.

– W tej promocyjnej akcji bierze udział czternaście hoteli i pensjonatów oraz trzy miejskie instytucje – przypomina dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. – Za noclegi przyjezdni zyskują zniżki.

Lista obiektów biorących udział w akcji oraz informacje o promocji są na stronie Visit Olsztyn.

Natomiast podpowiedzi dotyczące zwiedzania Olsztyna są w dwóch mobilnych aplikacjach. Visit.Olsztyn to przewodnik wykonany w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Umożliwia interaktywne korzystanie z informacji turystycznej wyświetlanej na ekranie telefonu. W Audio-Trip przyjezdni znajdą godzinną wycieczkę po naszym mieście, na którą składa się 13 lokalizacji.

inf. prasowa