Terytorialsi z Warmii i Mazur na ćw…

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Br…

Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gu…

Wznosząca się nad centrum Zakopaneg…

Iława: Jarmark Bożonarodzeniowy - s…

Tym razem Jarmark Bożonarodzeniowy …

Olsztyn: Władysław Grabski. 100-lec…

NARODOWY BANK POLSKI Oddział Okręgo…

Ostróda: Akcja charytatywna i konw…

Kolejna impreza z cyklu Jesień w am…

«
»

VI Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „WARMIA POWER 2018” w Stawigudzie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału VIII Wojewódzkim Turnieju Tańca Nowoczesnego „WARMIA POWER” 2018, który odbędzie się 17 LISTOPADA 2018 r. w hali sportowej na ul. Leśnej 1 w Stawigudzie.

 

W roku ubiegłym gościliśmy 20 zespołów i ponad 30 solistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego, w V edycji zapowiedziała udział podobna ilość wykonawców. Z roku na rok ranga turnieju wzrasta i przybywa chętnych do udziału, w tym roku wystąpi około 300 osób i drugie tyle zasiądzie na trybunach publiczności.

Zespoły  startują w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 15-20 lat, dopuszczalne są wszystkie style tańca takie jak- jazz, funky, disco Dance, hip-hop, dancehall, pop oraz taniec współczesny, ponadto odbywa się rywalizacja w kategorii solówek- tutaj mamy 2 kategorie tańca: disco dance, hip-hop .

Występy ocenia powołana przez organizatora komisja, zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary, wszyscy dyplomy pamiątkowe.

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja zespołowych form tańca nowoczesnego i ich walorów artystycznych. Uczestnicy oraz instruktorzy wymieniają swoje  doświadczenia i pomysły  w zakresie tańca nowoczesnego. Dzięki przeglądowi możemy  rozbudzić zainteresowania tańcem, rozwinąć wrażliwość na piękno i estetykę tańca, kształtować umiejętność współzawodnictwa wśród dzieci i młodzieży zamieszkujących województwo warmińsko-mazurskie.

 

Turniej odbywa się w godzinach popołudniowych, gdyż jest to związane z wykorzystaniem oświetlenia scenicznego. Połączenie ruchu i światła jest gwarancją pięknego widowiska.

 

Turniej odbędzie się 17 listopada 2018 r. w hali Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie, początek godzina 15.00.

 

Dyrektor GOK w Stawigudzie
Witold Lubowiecki

Tagi