Uczta dla miłośników muzyki świata …

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, …

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas Szó…

W dniach 10-13 stycznia 2018 odbył …

Gdańsk: Remont Dworu Artusa potrwa …

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska r…

33 545,62 złotych i 34 € zebrano w …

W Gminie Stawiguda kwestowało 40 wo…

WOŚP: W Iławie zebrano kwotę 53.530…

Jak co roku po raz 26 Wielka Orkies…

«
»

V Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „Warmia Power” 2015

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie wraz z Gminą Stawiguda zapraszają 21 listopada 2015 roku w sobotę o godzinie 15:00 na V Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „Warmia Power”, który odbędzie się w hali sportowej Gimnazjum w Stawigudzie. W tym roku wystąpi około 250 osób.

 

Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „WARMIA POWER „ w Stawigudzie to już znana i prestiżowa marka z dziedziny tańca nowoczesnego. Świadczy o tym rosnące z roku na rok zainteresowanie imprezą W roku ubiegłym gościliśmy 15 zespołów i ponad 30 solistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego, w V edycji zapowiedziała udział rekordowa ilość wykonawców: 19 zespołów , ponad 30 solistów, w sumie ponad 300 uczestników !!!, drugie tyle publiczności- szczegóły na zamieszczonym poniżej plakacie.

Zespoły startują w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 15-20 lat, dopuszczalne są wszystkie style tańca takie jak- jazz, funky, disco Dance, hip-hop, dancehall, pop oraz taniec współczesny, ponadto odbywa się rywalizacja w kategorii solówek- tutaj mamy 2 kategorie tańca: disco dance, hip-hop, . Występy ocenia powołana przez organizatora komisja, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary, wszyscy dyplomy pamiątkowe. Popularność  w naszym kraju  tym tematem wzrasta, dzięki popularyzacji w mediach i panującej modzie na taniec nowoczesny, dlatego liczymy na obecność podczas turnieju wszystkich entuzjastów tańca nowoczesnego.

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja róznych form tańca nowoczesnego i ich walorów artystycznych. Uczestnicy oraz instruktorzy mają okazję wymienić swoje doświadczenia, nawiązać nowe znajomości. Atmosfera podczas turnieju jest niesamowita wielka radość, spontaniczność, uśmiech na twarzy wszystkich uczestników- to atrybuty młodości.

Nowością tej edycji będzie wykorzystanie zakupionego przez GOK Stawiguda profesjonalnego oświetlenia estradowego, dlatego tegoroczna edycja rozpoczyna sie później, żeby uzyskac lepszy efekt, gdy już na dworze będzie ciemno. Jednym słowem zapowiada się niesamowite widowisko, którego nie można przegapić, Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich w sobotę 21 listopada 2015 do hali sportowej Publicznego Gimnzajum w Stawigudzie, rozpoczynamy o godzinie 15:00.

Witold Lubowiecki
Dyrektor GOK w Stawigudzie

 

Tagi