Mikołaj Zakrzewski na podium w fina…

Finałowa runda cyklu Drift Trophy, …

V Gminny Bieg Niepodległości w Dywi…

Dziś 11 listopada 2018 r. w setną r…

6. PKO Bieg Niepodległości z rzeszo…

11 listopada 2018 r. już po raz szó…

TERYTORIALW HOŁDZIE TYM, KTÓRZY WAL…

Rok 2018 jest rokiem uroczystych ob…

Pacjenci Szpitala Dziecięcego święt…

Dziś o godz. 11 pacjenci Szpitala D…

«
»

V Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „Warmia Power” 2015 – zdjęcia – wideo

W sobotnie południe hala Gimnazjum w Stawigudzie zaczęła się powoli napełniać widzami i wykonawcami. Przed turniejem dobrze sprawdzić jaki jest parkiet, zarejestrować zespół u organizatora, by spokojnie potem myśleć tylko o swoim występie.  O godzinie 15.00 hala zaczynała pękać w szwach, był to z pewnością rekord w historii obiektu- według naszych kalkulacji było ponad 600 osób !!!- nic dziwnego, jak samych uczestników było 300.

Pierwszym punktem programu było powitanie wszystkich uczestników i uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonał Przewodniczący Rady Gminy Stawiguda Grzegorz Wieczorek. Ponieważ czas naglił już za chwilę rozpoczęła się pierwsza rywalizacja solistów w kategorii powyżej 12 lat w stylu hip- hop. W tej konkurencji było zgłoszonych ponad 20 osób, dlatego rywalizacja odbywała się w trzech etapach. Już pierwsze występy uprzytomniły nam, że siła dopingu kilkuset osób robi wrażenie. Publiczność była wspaniała, oklaskując nie tylko swoich faworytów, ale także innych wykonawców- taka atmosfera panowała do końca turnieju.

Kolejną kategorią była najliczniejsza grupa  (w sumie 10) – zespoły do lat 13. Czym dzieci młodsze, tym słodsze, każdy zespół był nagradzany gromkimi brawami. Po zakończeniu tej rywalizacji nastąpiło wręczenie pierwszych pucharów- a mianowicie ufundowane przez firmę, która wykonała dla nas trofea P.H.U. Kasia Olsztyn- puchar dla najmłodszych wykonawców- traf chciał, że nagrodę odebrał nasz miejscowy zespół „Przedszkolaki” z Bartąga.

Występy zespołów kategoriach 12- 15 lat i kategorii powyżej 16 lat były przemieszane z eliminacjami i finałami solistów. Po ponad 2 godzinnych zmaganiach zakończyła sie część konkursowa, nastąpiła przerwa techniczna, gdyż jury udało się na naradę. Nie była to bynajmniej chwila ciszy i stagnacji, parkiet zapełnił się po brzegi wszystkimi wykonawcami i rozpoczęła się wspólna szalona zabawa. Tak hala wyglądała przez ponad pół godziny aż do powrotu jury z narady. Napięcie rosło, każdy czekał na werdykt, ale zanim on nastąpił podziękowania trafiły do wszystkich instruktorów za wspaniałe przygotowanie swoich wykonawców, oraz do wszystkich zespołów za udział. Nie można było już dłużej zwlekać z werdyktem i został ogłoszony. Wyniki turnieju są następujące:

 

*ZESPOŁY

– w kategorii do 11 lat:

I miejsce- DANCE TEAM ze Szkoły Mistrzów Tańca Pavlović w Olsztynie

II miejsce- BE FREE CRAZY z Lidzbarskiego Domu Kultury

III miejsce- MODERN POWER DANCE z Klubu Tańca Sportowego ,,POWER DANCE” w Olsztynie

Wyróżnienie- FIGO I ze Szkoły Tańca i Wdzięku Przemienieccy w Olsztynie

 

w kategorii od 12 do 15 lat:

 

I miejsce- BE FREE NEW z Lidzbarskiego Domu Kultury

II miejsce- IN MOTION ze Szkoły Tańca Fresh Flow w Działdowie

III miejsce- DANCE NATION z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach

Wyróżnienie- DWUNASTKA z Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie

 

w kategorii powyżej 16 lat:

 

I miejsce- BTB CREW z Olsztyna

II miejsce- RDS ŚWIEŻAKI z Rave Dance Studio w Olsztynie

III miejsce- BE FREE z Lidzbarskiego Domu Kultury

Wyróżnienie- FRESH FLOW ze Szkoły Tańca Fresh Flow w Działdowie

 

*SOLIŚCI

 

-w kategorii do 11 lat styl disco dance:

 

I miejsce- Wiktoria Kuszel

II miejsce- Anna Sikor

III miejsce- Natalia Mańko

 

-w kategorii do 11 lat styl hip-hop:

 

I miejsce- Hubert Przybył

II miejsce- Zuzanna Wieczorek

III miejsce- Alicja Czyrko

Wyróżnienie- Maksymilian Szatkowski

 

-w kategorii powyżej 12 lat styl hip-hop:

 

I miejsce- Daria Piotrowicz

II miejsce- Bartosz Łuszczykiewicz

III miejsce- Natalia Shurynok

Wyróżnienie- Daria Brulińska

 

Podsumowując chciałbym powiedzieć, że był to rekordowy jak do tej pory turniej jeżeli chodzi o liczbę wykonawców, przepraszam zespoły, którym musieliśmy ze względów technicznych odmówić udziału, informują na przyszłość, że jedynym kryterium jakie przyjmujemy jest kolejność zgłoszeń.  Miło nam było słyszeć, że turniej przebiegł tak sprawnie, na innych turniejach trwa to o wiele dłużej. Jest to zasługa wspaniałej współpracy między wszystkimi pracownikami GOK, którzy byli zaangażowani w organizację, pracowników Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie , którzy dbali o ład i porządek i przygotowali dla wszystkich uczestników smaczne obiady, dlatego korzystając z okazji chciałbym za pomoc serdecznie podziękować. Tak procentuje kilkunastoletnie doświadczenie we wspólnej organizacji imprez- po prostu rozumiemy się bez słów.

Organizatorami turnieju byli: Gmina Stawiguda, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie, sponsorami: Związek Gmin Warmińsko- Mazurskich, P.H.U. Kasia w Olsztynie, patronat medialny: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Wiadomości Gazeta Warmińska, wo24.pl, Horyzonty Stawigudy- wszystkim serdecznie dziękujemy. Nie pozostało nic innego jak zaprosić wszystkich na kolejną edycję Warmia Power- już niedługo- w listopadzie 2016 roku !!!.

Witold Lubowiecki

ZOBACZ WIDEO Warmia Power 2015

Tagi