Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

UFC 204: BISPING VS. HENDERSON 2 w nocy z 8 na 9 października o 4:00 na Extreme Sports Channel

W nocy z 8 na 9 października o 4:00 widzowie Extreme Sports Channel będą mogli zobaczyć rewanżowe starcie Michaela Bispinga z Danem Hendersonem. Zawodnicy zawalczą o pas w wadze średniej. Ponadto na karcie głównej odbędą się starcia: Belfort vs. Mousasi, Saint Preux vs. Manuwa, Struve vs. Omielańczuk oraz Bektic vs. Doane.
Będzie to drugie starcie Michaela Bispinga z Danem Hendersonem. Na gali UFC 100 w lipcu 2009 roku Henderson znokautował Anglika w drugiej rundzie. Ta porażka była dla Michaela tylko motorem napędowym.
Od tego czasu bowiem Brytyjczyk piął się w rankingach coraz wyżej, aż do wygranej z Lukiem Rockholdem na gali UFC 199 i zdobycia pasa mistrzowskiego wagi średniej. Po wygranej Bisping oznajmił, że w pierwszej obronie pasa chce walczyć właśnie z Danem Hendersonem. Vitor Belford vs. Gegard Mousasi to kolejne starcie w wadze średniej. Belfort po ostatniej porażce stanie tym razem naprzeciw Holendra, który dwie ostatnie walki wygrał z Brazylijczykami – Thalesem Leitesem i Thiago Santosem.
Na gali w Manchesterze przekonamy się również czyja ręka powędruję w górę w wadze półciężkiej. Rękawice skrzyżują bowiem Jimi Manuwa i Ovince Saint Preux. Obaj mają o co walczyć, ponieważ muszą podnieść się po swoich ostatnich porażkach. Manuwa został znokautowany przez Anthony’ego Johnsona na gali UFC 191, a Saint Preux zaliczył przegraną z ówczesnym mistrzem dywizji – Jonem Jonesem na UFC 197.
Dla polskich fanów gala UFC 204 to także możliwość kibicowania rodakowi – Danielowi Omielańczukowi. Nasz ciężki stoczy bój ze Stefanem Struve. Holender w swoich bojach prezentuje mieszaną formę. Z poprzednich pięciu pojedynków wygrał dwa, w ostatnim z nich zaliczając zwycięstwo przez nokaut w 16. sekundzie nad Antonio Silvą. Polak ostatnią walkę wygrał decyzją, ale na koncie ma passę trzech zwycięstw z rzędu.
Kartę główną zamyka starcie Mirsada Bektica i Russela Doane’a, który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Jeremy’ego Kennedy’ego. O ile Bośniak nie przegrał jeszcze żadnej walki zawodowej MMA, o tyle Doane ma na koncie sześć porażek i przegrał ostatnie 3 starcia. Jeżeli i tym razem opuści oktagon jako pokonany, może nie dostać kolejnej szansy od UFC.
UFC 204: BISPING vs. HENDERSON 2 w nocy z 8 na 9 października o 4:00.
Powtórki 9 października o 21:00 , 11 października o 21:00 i 14 października o 22:00.

Informacja prasowa Agnieszka Zając