Stawigudiada 2019

Zapraszamy na XVI Festyn Gminny St…

Zakończenie sezonu 2018/2019 w klub…

W dniu dzisiejszym (13.06.2019) w …

Z Szyman polecimy do Kolonii

RYANAIR - linia lotnicza numer jed…

9. Bieg Fabrykanta – ponad 1100 zaw…

Po raz dziewiąty biegacze z Polski…

Twierdza Muzyczna! Pierwszy koncert…

W najbliższy piątek, 14 czerwca 20…

«
»

Udany miesiąc z rowerem miejskim w Olsztynie

Mijają cztery tygodnie, odkąd w Olsztynie wprowadzony został rower miejski. Jednoznacznie można stwierdzić, że system się przyjął.

 

Pilotaż został uruchomiony w stolicy regionu w ostatni weekend lipca. Szybko okazało się, że olsztynianie upodobali sobie ten środek transportu. W ciągu czterech tygodni jego funkcjonowania w systemie zarejestrowało się ponad pięć tys. osób, które łącznie wypożyczyły pojazd więcej, niż 23 tys. razy. Jednoślady przejechały w tym czasie ponad 75 tys. km.

– Te liczby bez wątpienia robią wrażenie – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Doskonale widzimy, jakim zainteresowaniem cieszy się ta propozycja. Dlatego jestem zdania, że powinniśmy zrobić wszystko, by rowerów oraz miejsc ich odbioru i oddawania powinno być jak najwięcej.

Limonkowo-grafitowe rowery są tak popularne, że część mieszkańców… zabiera pojazdy na własne posesje. Trzeba jednak pamiętać, że to niezgodne z regulaminem usługi.

– Dlaczego czasami nie możecie znaleźć roweru, który widoczny jest w aplikacji przy budynku? – pytają na Facebookowym profilu przedstawiciele firmy Roovee, która administruje systemem. – Niestety, użytkownicy często traktują rower publiczny jak swoją własność. Dzięki sprawnie działającemu centrum monitoringu, systemowi oraz naszym serwisantom odzyskujemy te rowery.

Należy więc pamiętać, że jednoślady można zostawić w dowolnym miejscu publicznym z wyłączeniem m.in. parkingów podziemnych, tuneli, garaży, lasów albo parków. W szczególności niedopuszczalne jest przechowywanie roweru w budynkach, na prywatnych posesjach, w piwnicach, samochodach.

Olsztyński Rower Miejski to 110 jednośladów w 10 stacjach na terenie miasta.

 

źródło: olsztyn.eu

foto: własne

dodano: 29-08-2018