Kolekcja dla fanów Harry'ego Potter…

Sinsay znalazł sposób by koniec wak…

Polskie góry latem coraz bardziej a…

Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że…

50 milionów kilometrów przez 100 dn…

Po stu dniach największej w Polsce …

5 najlepszych muzycznych festiwali,…

Rytmiczne brzmienia, najlepsze woka…

Sztafeta Niepodległości - żołnierze…

Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żo…

«
»

Uczta dla miłośników muzyki świata – Caravana Banda zagra w Olsztynie

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty będzie można usłyszeć już w niedzielę 28 stycznia 2018 w Galerii Sowa. Muzycy z Caravana Banda tworzą na scenie niesamowitą energię i prezentują kunszt muzyczny na światowym poziomie. To będzie absolutna petarda!

Na wyjątkowe doświadczenie tej muzyki składa się taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, Czeska Orkiestra Dęta i międzynarodowa grupa wybitnych muzyków. Caravana Banda od ponad trzech lat podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. Producentem zespołu jest sam Ale Siqueira – pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy latino.

W olsztyńskiej Galerii Sowa będzie można usłyszeć melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów​ i ​rytmó​w​ flamenco. Energia tej muzyki wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko-czeski zespół​ ​pisze​,​ gra, tworzy i komponuje. W ich utworach słychać kurpiowskie echa, nuty rodem z ​czeskich ​M​oraw, Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii,​ Portugalii.

Zes​pół​ ​żongluje stylami, rytmami, melodiami i ję​zykami​. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłó​w. Magda Navarrete potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Obrazu dopełnia orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków:

  • ​Magda Navarrete – wokal, taniec,
  • Tomas Prusa – aran​żacje, sax, wokal,
  • Andrzej Lewocki – gitara, oud, cajón,
  • Jiri Genrt – tuba,
  • Jakub Masek – euphonium,
  • ​Vaclav Kalenda – trompet​,
  • Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka.

Zapraszamy 28 stycznia 2018 do Galerii Sowa przy ul. Zamkowej 2 na godz. 18.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 55 zł i można je kupić na www.biletyna.pl, w Galerii Sowa. W dniu koncertu cena wynosi 65 zł.

Magdalena Faszcza

Tagi