UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Uczta dla miłośników muzyki świata – Caravana Banda zagra w Olsztynie

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty będzie można usłyszeć już w niedzielę 28 stycznia 2018 w Galerii Sowa. Muzycy z Caravana Banda tworzą na scenie niesamowitą energię i prezentują kunszt muzyczny na światowym poziomie. To będzie absolutna petarda!

Na wyjątkowe doświadczenie tej muzyki składa się taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, Czeska Orkiestra Dęta i międzynarodowa grupa wybitnych muzyków. Caravana Banda od ponad trzech lat podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. Producentem zespołu jest sam Ale Siqueira – pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy latino.

W olsztyńskiej Galerii Sowa będzie można usłyszeć melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów​ i ​rytmó​w​ flamenco. Energia tej muzyki wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko-czeski zespół​ ​pisze​,​ gra, tworzy i komponuje. W ich utworach słychać kurpiowskie echa, nuty rodem z ​czeskich ​M​oraw, Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii,​ Portugalii.

Zes​pół​ ​żongluje stylami, rytmami, melodiami i ję​zykami​. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłó​w. Magda Navarrete potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Obrazu dopełnia orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków:

  • ​Magda Navarrete – wokal, taniec,
  • Tomas Prusa – aran​żacje, sax, wokal,
  • Andrzej Lewocki – gitara, oud, cajón,
  • Jiri Genrt – tuba,
  • Jakub Masek – euphonium,
  • ​Vaclav Kalenda – trompet​,
  • Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka.

Zapraszamy 28 stycznia 2018 do Galerii Sowa przy ul. Zamkowej 2 na godz. 18.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 55 zł i można je kupić na www.biletyna.pl, w Galerii Sowa. W dniu koncertu cena wynosi 65 zł.

Magdalena Faszcza

Tagi