Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Twierdza Muzyczna! Pierwszy koncert już w piątek

W najbliższy piątek, 14 czerwca 2019 r., w Twierdzy Wisłoujście odbędą się dwa koncerty muzyki dawnej. W ramach projektu „Twierdza Muzyczna!” zaśpiewa trójmiejskie trio Malana oraz legenda zespołów muzyki dawnej i średniowiecznej Stary Olsa z Białorusi. Wstęp na koncert jest biletowany.

– Twierdza Muzyczna! to zapowiedź przygotowywanych koncertów muzyki dawnej, dzięki którym chcemy przywrócić zabytkowym murom dźwięki i melodie towarzyszące naszym przodkom. Zaczynamy od słowiańskich śpiewów i ballad ludowych z epoki średniowiecza. I choć wtedy zamiast Twierdzy Wisłoujście znajdowało się tu ujście Wisły do morza, a dopiero ok. XIV w. krzyżacy wybudowali tu port zewnętrzny z infrastrukturą, to mamy nadzieję, że taka formuła i podróż w odległe czasy znajdzie swoich miłośników. Do idei koncertów powrócimy najpewniej we wrześniu bieżącego roku – mówi Maciej Flis z Muzeum Gdańska, kierownik Twierdzy Wisłoujście.

Stary Olsa to założona w 1999 r. grupa z Białorusi sięgająca do średniowiecznej tradycji. Repertuar grupy jest mocno związany z tradycją, kulturą oraz historią Wielkiego Księstwa Litewskiego. Obejmuje białoruską balladę ludową i pieśni wojenne, tańce narodowe oraz dzieła kompozytorów Renesansu. Na koncertach można usłyszeć nie tylko tradycyjne utwory, ale także piosenki dobrze znane w popkulturze m.in. „Child In Time” Deep Purple czy „Californication” Red Hot Chili Peppers. Grupa ma na swoim koncie 14 wydanych albumów. Zespół można usłyszeć na festiwalach kultury średniowiecznej, festiwalach folklorystycznych i muzycznych wydarzeniach wschodniej i zachodniej Europy, a także USA.

Malana to trójmiejskie trio, które łączy tradycyjny ludowy śpiew, zachowany w niektórych częściach słowiańszczyzny. Wokalistki wykonują także bałkańskie melodie.

Sprzedaż biletów na koncert będzie prowadzona w kasie Twierdzy Wisłoujście, po uprzedniej rezerwacji pod linkiem: https://bit.ly/30Y2R0X. Bilety będą sprzedawane w cenie 35 zł / os. O 19:00 odbędzie się koncert zespołu Malana. Godzinę później zagra Stary Olsa. Wejście na koncert będzie możliwe od 18:00 do 19:00.

Kiedy: 14 czerwca 2019, godz. 19:00-21:00.

Otwarcie bram: 18:00-19:00

Gdzie: Twierdza Wisłoujście, ul. Stara Twierdza 1

Rejestracjahttps://bit.ly/30Y2R0X

Bilety: 35 zł – zakup w dniu koncertu na podstawie rezerwacji

UWAGA: Wejście na teren obiektu i koncert po godzinie 19:00 nie będzie możliwe.

inf. prasowa