Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

Letnia aura uciążliwa dla najmłodsz…

Wakacje w ciepłych krajach? Urlop …

«
»

„Twarzą w twarz” Krzysztofa Gierałtowskiego. Wystawa w olsztyńskiej Amfiladzie

Kiedy myśli się o rocku – myśli się „Rolling Stones”, gdy porusza się temat dziennikarstwa, na pewno wymieni się nazwisko Kapuścińskiego. Gdy rozmawia się o teatrze – na myśl przychodzi Tadeusz Kantor, gdy o aktorstwie – Holoubek. Kiedy myślisz o fotografii portretowej, mówisz: „Gierałtowski”.

Krzysztof Gierałtowski przez dziesięciolecia portretował największych: aktorów, polityków, kompozytorów, pisarzy, prezydentów, artystów, papieży i modelki.

I tych właśnie pokaże na wystawie w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w dniach 6.02-15.03.2015.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6.02, o godz.18:00. Wstęp jest wolny.

Takiej wystawy i tak wielkiej osobistości ze świata fotografii w Olsztynie jeszcze nie było (no, poza epizodem uczestnictwa Krzysztofa Gierałtowskiego w obradach jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 2014).

Krzysztof Gierałtowski – jeden z czołowych reprezentantów współczesnej fotografii polskiej. Stypendysta polskiego i holenderskiego Ministerstwa Kultury, Rządu Republiki Francuskiej oraz Agencji Informacyjnej USA i Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européenne oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W 2007 otrzymał od Ministra Kultury RP srebny medal Gloria Artis. Laureat nagrody K.C.Norwida 2011. Otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2013 w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2014 otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: Mat. prasowe MOK Olsztyn