"Daj Pluszaka dla Dzieciaka", czyli…

W sobotę, 8 grudnia, na olsztyńskie…

Obwodnica Olsztyna / zdjęcia - wide…

Kilka dni temu został oddany do ruc…

Świąteczny ,,Bieg na sześć łap" w O…

16 grudnia 2018 r. zapraszamy do Sc…

HOUSE. BEST. CHRISTMAS. EVER.

Ho, ho, ho! Pora na zimową rewolucj…

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, prz…

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. słow…

«
»

TriCity Trail Półmaraton – rejestracja otwarta!

Ruszyły zapisy do czwartej edycji przełajowego półmaratonu towarzyszącego biegowi ultra TriCity Trail. Zawody są rozgrywane na malowniczej pętli poprowadzonej ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Wejherowa. W tym roku impreza odbędzie się 8 lipca.

21 km wrażeń

TriCity Trail Półmaraton to bieg, który rozpoczyna się płaskim, asfaltowym odcinkiem. Po dwóch kilometrach trasa wbiega do lasu i zaczyna się najciekawszy fragment – kilka kilometrów urozmaiconego terenu, w dużej mierze prowadzącego pod górę. Nie są to jednak duże przewyższenia – na 10-kilometrowym odcinku uzbierało się +280 metrów. Kiedy biegacze miną tabliczkę z oznaczeniem 12. kilometra będą mogli odetchnąć – dalsza część dystansu to długi zbieg ciągnący się niemal do samej mety. Ta będzie zlokalizowana w Parku Miejskim w Wejherowie.

Start półmaratonu jest zaplanowany na 8 lipca na godz. 9:00, w Paku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 21 km to 3,5 godziny. Limit zawodników – 600 osób. Opłata startowa do końca maja wynosi 50 zł.

Warto wspomnieć, że w edycji 2017 zwyciężył Rafał Kołodzik (jego czas to 1:21:13). Wśród kobiet wygrała Monika Rolbiecka (z czasem 1:34:23).

Do wyboru też dłuższe biegi

TriCity Trail Półmaraton jest dystansem towarzyszącym biegowi ultra – 80 km+ oraz zawodom na dystansie Maraton+ (47 km). W obu biegach limity miejsc to 250 zawodników. W edycji 2018 odbędzie się także Sztafeta 80 km+. Zapisy do tych biegów trwają od grudnia.

Zawody dla dzieci i młodzieży

W ramach lipcowej imprezy zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja została otwarta również 17 stycznia.

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.  

 

Autor: Justyna Grzywaczewska
foto: fot. Karolina Krawczyk

Tagi