Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

TERYTORIALW HOŁDZIE TYM, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ OJCZYZNY

Rok 2018 jest rokiem uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. To rok całego narodu. Terytorialsi z Warmii i Mazur chcąc oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność, będą uczestniczyć w pikniku „Służymy Niepodległej”, w wojewódzkich obchodach na Placu Solidarności oraz w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości w Bartągu.

 

11 listopada to szczególny dzień dla całego polskiego społeczeństwa. To okazja do wspólnego manifestowania patriotyzmu i przywiązania do wspaniałych tradycji polskiego oręża.  „Z szacunkiem wspominamy polskich żołnierzy, którzy na przestrzeni dziejów bohatersko walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny” – podkreśla dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mirosław Bryś.

Terytorialsi z Warmii i Mazur podkreślają, że w procesie codziennego życia, codziennej pracy czy służby najważniejsza jest wiara w Rzeczpospolitą, najważniejsze jest oddanie sprawie Ojczyzny, sprawie narodu, sprawie każdego współobywatela.

Aby oddać hołd, Terytotorialsi wezmą udział w pikniku „Służymy Niepodległej” oraz w wojewódzkich obchodach na Placu Solidarności. Ważną uroczystością dla żołnierzy Obrony Terytorialnej z Warmii i Mazur będzie uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości – w hołdzie żołnierzom 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej i ich dowódcy kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”.  „Jako żołnierze Obrony Terytorialnej z Warmii i Mazur dziedziczymy tradycje 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Naszym patronem jest kpt. Gracjan Klaudiusz Fróg ps. „Szczerbiec”. Musimy pamiętać o tym, jaka była cena niepodległości, jaka była cena wolności. Nie wolno nam zapomnieć o tym, że Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Najważniejsze jest jej umacnianie” – dodaje dowódca. Uroczystość odbędzie się w Bartągu. Poprzedzi ją msza św. w kościele Świętego Jana Ewangelisty – Archidiecezjalnym Sanktuarium Bożej Opatrzności, o godz. 10.00 w Bartągu.

 

Monika Jabłońska-Buder
Rzecznik prasowy
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Tagi