CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

«
»

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 nowoczesne laptopy!

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i okolic wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach komputerowych z projektu „Ja w Internecie”, który Gmina realizowała w partnerstwie z Fundacją Mazury PL. Dzięki projektowi udało się nie tylko przeszkolić dużą grupę mieszkańców, ale zakupić również 24 nowoczesne, przenośne komputery, które w czwartek 12 września wójt Daniel Zadworny przekazał dyrektorom 4 szkół publicznych z terenu Gminy Dywity. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 45 tys. zł.  

Z nowoczesnych laptopów będą korzystali uczniowie: Szkoły Podstawowej w Dywitach, Szkoły Podstawowej w Spręcowie, Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie i Szkoły Podstawowej w Tuławkach z filia we Frączkach. Każda ze szkół otrzymała po 6 laptopów, które mogą pełnić równocześnie funkcje notebooków. W przekazaniu sprzętu wzięli udział:

Mirosława Klejna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach, Mariola Soroka-Christow, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuławkach, Magdalena Wrzosek , dyrektor Szkoły Podstawowej w Spręcowie i Anna Zduńczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie.

Dodatkowo podczas spotkania u wójta obecni byli: Kamil Petynka, prezes Fundacji Mazury, partner projektu, Małgorzata Dziemidowicz, kierownik referatu edukacji, kultury i zdrowia, Mirosław Gordon, kierownik referatu nowoczesnych technologii informatycznych oraz Jacek Niedzwiecki, kierownik referatu innowacji i informacji, który był koordynatorem projektu „Ja w Internecie”. Dzięki projektowi „Ja w Internecie” Gmina Dywity pozyskała wspólnie z Fundacją Mazury grant w wysokości 150 tys. zł na zakup 24 komputerów przenośnych i przeszkolenie 268 osób z 7 interesujących modułów takich, jak:

➡️ Mój biznes w sieci,
➡️ Działam w mediach społecznościowych,
➡️ Rolnik w Internecie,
➡️ Rodzic w Internecie,
➡️ Moje finanse i transakcje w sieci,
➡️ Tworzenie strony – blog,
➡️ Kultura w sieci.

W szkoleniach, które potrwały od lutego do końca lipca 2019 roku wzięły udział osoby powyżej 25 roku życia. Każdy z modułów trwał 12 godzin szkoleniowych. Warsztaty komputerowe odbyły się m.in. w takich miejscowościach, jak Dywity, Słupy, Frączki, Gradki, Sętal, Spręcowo, czy Bukwałd. Program „Ja w internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura.

inf. prasowa