Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Szczytno: Dzień Pluszowego Misia. Spontaniczny zryw dobrych serc

Zapewne każdy z nas słyszał o pluszowym misiu zwanym Teddy Bear. Nie wszyscy jednak wiedzą, z jaką historią wiąże się jego powstanie. Pewne jest to, że wydarzenie z 1902 r. wpłynęły na ustanowienie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. To właśnie z tej okazji policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przekazali małym pacjentom oddziałów szpitalnych zabawki, które mają dodawać im otuchy, w trudnych chwilach.

 

23 listopada 2017 r. policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odwiedzili Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczytnie oraz Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Ameryce.

Celem wizyty było przekazanie pluszowych maskotek dla małych pacjentów w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 25 listopada, a także kredek, flamastrów, bloków rysunkowych i innych artykułów biurowych, które zasiliły szpitalne świetlice.

„O akcji dowiedzieliśmy się z plakatu. Bardzo szybko zorganizowaliśmy wśród kolegów zbiórkę zabawek. Większość z nas ma dzieci. Wiemy ile radości sprawiają im drobne upominki. Poprzez tę akcję chcieliśmy dodać otuchy najmłodszym przebywającym w szpitalach. Pluszowe maskotki nadają się do tego idealnie. To one towarzyszą nam od najmłodszych lat. Są przy nas w chwilach radości, ale również wtedy, gdy się boimy. Mamy nadzieję, że będą również wspierać małych pacjentów w walce o zdrowie” – powiedział jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w akcji.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Historia święta.

Święto pluszowego misia obchodzone jest od 2002 roku. Ustanowiono je w setną rocznicę wydarzenia, w którym udział brał Teodor Roosvelt – Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mowa o polowaniu, podczas którego jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Przerażone zwierzę uwolniono, a świadek tego zdarzenia uwiecznił tę historię na rysunku w jednej z gazet. Informacja o tym wydarzeniu dotarła do szerokiego grona odbiorców, również do producenta zabawek, który zainspirowany tą historią wyprodukował  pluszowego misia, nazywając go na cześć prezydenta „Teddy Bear”.

 

sierż. szt. Daniel Bruski
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie