Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

Letnia aura uciążliwa dla najmłodsz…

Wakacje w ciepłych krajach? Urlop …

«
»

Szczecin: The Pau – gościem zespołu Ørganek- 21 marca w Słowianinie

ØRGANEK – klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox’a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka.

 

Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia – MATEUSZ TRÓJKI 2014  oraz NAGRODA IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO przyznana w roku 2014.

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

Autor opowiadań. Beat Box w Stylu Emo nakładem FA – ART nr 2–3 (72–73) 2008, Pepe wróć w Antologia współczesnych polskich opowiadań wyd. FORMA 2011. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą powieścią pt. Teoria Opanowywania Trwogi.

 

Ważniejsze wyróżnienia:

– Mateusz Trójki (debiut – album GŁUPI)

– Nagroda im. Grzgorza Ciechowskiego 2014  (za album GŁUPI )

– Fryderyk 2006 (Nowa Twarz Fonografii)

– Top Trendy 2010 (nagroda Jury)

– WOW! Orange Award 2011 (nagroda Jury)

 

Wydawnictwa płytowe:

– Jacaszek/Miłka SEQUEL (Gusstaff Records, 2006)

– Sofa MANY STYLEZ (Kayax, 2006)

– O.S.T.R & SOFA Trójka! Live (3 SKY Media, 2007)

– Sofa DoReMiFaSoFa (Kayax, 2009)

– Fox Box (Kayax, 2010)

– Sofa HARDKOR I DISKO (EMI, 2012)

– Fox (Kayax, 2013)

– Ser Charles (Jimmy Jazz Records, 2014)

– Organek GŁUPI (Mystic Production, 2014)

 

The Pau – to solowy projekt Pauliny, rocznik 92. W swoich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach, przy wsparciu komputera. The Pau powstał z fascynacji rzeczami ulotnymi, z nudy i chęci jej przełamania. Koncert składać się będzie z materiału przygotowanego na debiutancką płytę. Muzyka The Pau to połączenie gitary i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej.

 

http://thepau.pl

http://facebook.com/thepauMusic


ØRGANEK, gość: The Pau
Bilety: 30/35 zł
data: 21.03.2015
godzina: 20:00

inf. prasowa