4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

Olsztyn Lakers / Seahawks Gdynia vs…

W dniu dzisiejszym (13-10-2019) …

«
»

Szczecin otworzył drugi tydzień letniego cyklu CITY TRAIL

W poniedziałek, 24 lipca 2017 na ścieżkach Puszczy Bukowej w Szczecinie odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej serii CITY TRAIL onTour. To przełajowe zawody na 5 km. W imprezie wystartowało 367 dorosłych i 130 dzieci.

 

Poza Szczecinem, zawody są organizowane w dziewięciu innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Biegi mają nietypową formułę, bo odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych – start biegu głównego jest o 19.

W poniedziałek zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Szczecinie odniósł Krzysztof Sawicki. Jego wynik to 17:56. Drugie miejsce zajął Kamil Leśniak (18:09), a trzecie – Maciej Żołnowski (18:17).

– Od maja borykam się z dość złożoną kontuzją, dlatego nie spodziewałem się, że dzisiaj wygram. Myślałem o miejscu w pierwszej piątce, ale na trasie dostałem skrzydeł i poleciałem na zwycięstwo – mówił na mecie Krzysztof Sawicki. – Na co dzień jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem. Staram się być dobrym przykładem dla dzieci, z którymi prowadzę pracuję. Bieganie to moja pasja i chcę się nią dzielić z innymi.

Wśród pań najlepszą okazała się Nikolina Szurgocińska. Jej wynik to 20:53. Drugie miejsce zajęła Wioletta Murawska (22:59), a trzecie – Sylwia Racinowska (23:23).

Wśród zawodników startujących w imprezie byli zarówno debiutujący na trasie CITY TRAIL, jak i stali bywalcy – tacy jak Agnieszka Kondratowicz. – Muszę przyznać, że zimą biegało mi się lepiej niż dzisiaj. Temperatura, piasek i kamienie na ścieżkach robią swoje – podsumowała krótko biegaczka. –  Za każdym razem, kiedy tutaj startuję powtarzam, że nienawidzę tej trasy, ale i tak wracam, bo to takie wyzwanie. Zawsze stawiam sobie cel, by przebiec trochę więcej pod te górki. Jak dotąd nie udało mi się jeszcze przebiec wszystkich w całości, ale marszu jest coraz mniej.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 130 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Szczecinie rozpocznie się 22 października 2017 i potrwa do 4 marca 2018.

 

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

 

Autor: Justyna Grzywaczewska
fot. Jarosław Dulny