Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejscowości Kintai k. Kłajpedy (Litwa) miała miejsce meta maratonu pływackiego na dystansie 10 km przez tamtejszą mierzeję. Z Olsztyna wybrała się grupa czterech reprezentantów stowarzyszenia Aquasfera Masters Olsztyn i jako jedyni na 30 uczestników wystartowali bez tzw. pianek.

Trasa liczyła 10 km w lini prostej, w wyniku wysokich fal silnych prądów oraz problemów z nawigacją przeciętnie każdy z zawodników dołożył kolejne 2 km. Na pokonanie dystansu w 17 stopniowej wodzie najlepsi potrzebowali prawie 2,5 godziny. Startowali zawodnicy kadry Litewskiej i to oni zajęli pierwsze 3 miejsca open.
Olsztynanin Mariusz Gabiec (lat 60) na mecie zameldował się jako 5 w OPEN i zwyciżęcył w kategorii wiekowej 45+. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej 10tce.

Przy okazji przypominamy i zapraszamy już w najbliższą sobotę na „słoneczną polanę”, tam organizowane będą: Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym, więcej informacji:  http://www.olsztynmasters.hostingsdc.pl/mistrzostwa-polski-open-water/

inf. prasowa Michał Kieres
foto: mat. prasowe

Tagi