WIZZ AIR - ZAPAKUJ SIĘ JAK PROFESJO…

Idzie lato i czas wyjąć z szaf pok…

Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. T…

100-lecie złotego, Adam HEYDEL

 9 maja 2019 r. Uniwersytet Nowoc…

Regeneracja po starcie w maratonie …

Bieganie nie ogranicza się wyłączn…

Stawiguda: Bezpłatne zajęcia FITNES…

Są to zajęcia wzmacniające mięśnie…

«
»

Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejscowości Kintai k. Kłajpedy (Litwa) miała miejsce meta maratonu pływackiego na dystansie 10 km przez tamtejszą mierzeję. Z Olsztyna wybrała się grupa czterech reprezentantów stowarzyszenia Aquasfera Masters Olsztyn i jako jedyni na 30 uczestników wystartowali bez tzw. pianek.

Trasa liczyła 10 km w lini prostej, w wyniku wysokich fal silnych prądów oraz problemów z nawigacją przeciętnie każdy z zawodników dołożył kolejne 2 km. Na pokonanie dystansu w 17 stopniowej wodzie najlepsi potrzebowali prawie 2,5 godziny. Startowali zawodnicy kadry Litewskiej i to oni zajęli pierwsze 3 miejsca open.
Olsztynanin Mariusz Gabiec (lat 60) na mecie zameldował się jako 5 w OPEN i zwyciżęcył w kategorii wiekowej 45+. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej 10tce.

Przy okazji przypominamy i zapraszamy już w najbliższą sobotę na „słoneczną polanę”, tam organizowane będą: Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym, więcej informacji:  http://www.olsztynmasters.hostingsdc.pl/mistrzostwa-polski-open-water/

inf. prasowa Michał Kieres
foto: mat. prasowe