Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejscowości Kintai k. Kłajpedy (Litwa) miała miejsce meta maratonu pływackiego na dystansie 10 km przez tamtejszą mierzeję. Z Olsztyna wybrała się grupa czterech reprezentantów stowarzyszenia Aquasfera Masters Olsztyn i jako jedyni na 30 uczestników wystartowali bez tzw. pianek.

Trasa liczyła 10 km w lini prostej, w wyniku wysokich fal silnych prądów oraz problemów z nawigacją przeciętnie każdy z zawodników dołożył kolejne 2 km. Na pokonanie dystansu w 17 stopniowej wodzie najlepsi potrzebowali prawie 2,5 godziny. Startowali zawodnicy kadry Litewskiej i to oni zajęli pierwsze 3 miejsca open.
Olsztynanin Mariusz Gabiec (lat 60) na mecie zameldował się jako 5 w OPEN i zwyciżęcył w kategorii wiekowej 45+. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej 10tce.

Przy okazji przypominamy i zapraszamy już w najbliższą sobotę na „słoneczną polanę”, tam organizowane będą: Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym, więcej informacji:  http://www.olsztynmasters.hostingsdc.pl/mistrzostwa-polski-open-water/

inf. prasowa Michał Kieres
foto: mat. prasowe

Tagi