Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

Już 2 listopada legendarny zespół L…

Laboratorium, legenda jazz-rocka, k…

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarz…

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świę…

Odpowiednia widoczność podczas tren…

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają …

Portret aktorki. Moje dzieciństwo z…

W ramach nadchodzącego Tygodnia Sen…

«
»

Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejscowości Kintai k. Kłajpedy (Litwa) miała miejsce meta maratonu pływackiego na dystansie 10 km przez tamtejszą mierzeję. Z Olsztyna wybrała się grupa czterech reprezentantów stowarzyszenia Aquasfera Masters Olsztyn i jako jedyni na 30 uczestników wystartowali bez tzw. pianek.

Trasa liczyła 10 km w lini prostej, w wyniku wysokich fal silnych prądów oraz problemów z nawigacją przeciętnie każdy z zawodników dołożył kolejne 2 km. Na pokonanie dystansu w 17 stopniowej wodzie najlepsi potrzebowali prawie 2,5 godziny. Startowali zawodnicy kadry Litewskiej i to oni zajęli pierwsze 3 miejsca open.
Olsztynanin Mariusz Gabiec (lat 60) na mecie zameldował się jako 5 w OPEN i zwyciżęcył w kategorii wiekowej 45+. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej 10tce.

Przy okazji przypominamy i zapraszamy już w najbliższą sobotę na „słoneczną polanę”, tam organizowane będą: Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym, więcej informacji:  http://www.olsztynmasters.hostingsdc.pl/mistrzostwa-polski-open-water/

inf. prasowa Michał Kieres
foto: mat. prasowe

Tagi