parkrun Olsztyn #60 - zdjęcia

Przy temperaturze około zero stopni…

Węglowodany w diecie sportowca. Jak…

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie…

Deszczowe bieganie podczas CITY TRA…

Weekend 8-9 grudnia 2018 nie należa…

"Daj Pluszaka dla Dzieciaka", czyli…

W sobotę, 8 grudnia, na olsztyńskie…

Obwodnica Olsztyna / zdjęcia - wide…

Kilka dni temu został oddany do ruc…

«
»

Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejscowości Kintai k. Kłajpedy (Litwa) miała miejsce meta maratonu pływackiego na dystansie 10 km przez tamtejszą mierzeję. Z Olsztyna wybrała się grupa czterech reprezentantów stowarzyszenia Aquasfera Masters Olsztyn i jako jedyni na 30 uczestników wystartowali bez tzw. pianek.

Trasa liczyła 10 km w lini prostej, w wyniku wysokich fal silnych prądów oraz problemów z nawigacją przeciętnie każdy z zawodników dołożył kolejne 2 km. Na pokonanie dystansu w 17 stopniowej wodzie najlepsi potrzebowali prawie 2,5 godziny. Startowali zawodnicy kadry Litewskiej i to oni zajęli pierwsze 3 miejsca open.
Olsztynanin Mariusz Gabiec (lat 60) na mecie zameldował się jako 5 w OPEN i zwyciżęcył w kategorii wiekowej 45+. Pozostali zawodnicy zmieścili się w pierwszej 10tce.

Przy okazji przypominamy i zapraszamy już w najbliższą sobotę na „słoneczną polanę”, tam organizowane będą: Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym, więcej informacji:  http://www.olsztynmasters.hostingsdc.pl/mistrzostwa-polski-open-water/

inf. prasowa Michał Kieres
foto: mat. prasowe

Tagi