WIZZ AIR - ZAPAKUJ SIĘ JAK PROFESJO…

Idzie lato i czas wyjąć z szaf pok…

Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. T…

100-lecie złotego, Adam HEYDEL

 9 maja 2019 r. Uniwersytet Nowoc…

Regeneracja po starcie w maratonie …

Bieganie nie ogranicza się wyłączn…

Stawiguda: Bezpłatne zajęcia FITNES…

Są to zajęcia wzmacniające mięśnie…

«
»

Stawigudiada 2018

Historia festynu sięga roku 1994, wtedy już powstała nazwa własna „Stawigudiada”. Trzeba pamiętać, że w tym czasie tego typu imprezy wyglądały całkiem inaczej, i skupiały się na organizacji turniejów, konkursów i występów grup lokalnych.

 

Oprócz tego odbył się pierwszy Turniej Zakładów Pracy, który przetrwał wiele lat – pomysł Ali Kurzępy- ówczesnego sołtysa wsi Stawiguda w tym czasie. Mimo skromnych środków udało się pozyskać gwiazdę, którą był zespół „Harlem”- stawiali pierwsze kroki, dlatego stać nas było na nich – już za rok byliby dla nas nieosiągalni. Festyn odbył się na betonowym placu przy boisku – obecnie w tym miejscu jest usytuowane boisko Orlik. Nie zachowało się wiele zdjęć, ale jedno dla porównania pokażemy:

 

Nie wiadomo kiedy minął ten czas, ale to już 24 lata i czas na jubileuszowy XXV Festyn Gminny „Stawigudiada 2018”. Odbędzie się w sobotę 14 lipca. Cieszymy się, że po rocznej przerwie wracamy na Stadion Sportowy, miejsce najlepsze w Stawigudzsie do organizacji tego typu przedsięwzięć. Zauważyliśmy, że najbardziej publiczności odpowiada muzyka dance – koncertu Zenka Martyniuka sprzed 2 lat nie da się przebić, bo król jest jeden, ale jest wielu znanych i lubianych wykonawców tego rodzaju muzyki, chociażby zespół „Skaner” !!!

Zespół SKANER pojawił się na rynku muzycznym w 1993 roku, a Robert Sasinowski (wcześniej jeden z założycieli grupy BOYS) został liderem i wokalistą grupy. Już pierwsze nagrania: „Kino Kino”, „Weronika”, „Gwiezdny pył”, spodobały się słuchaczom ale prawdziwy sukces, nagrody i popularność przyniosła piosenka i płyta pt. „Nadzieja”. Do tego utworu powstał też pierwszy teledysk, który obejrzało miliony widzów legendarnego programu telewizji Polsat – „Disco Polo Live”. Od tego czasu powstało kilkanaście niezapomnianych przebojów „Moja wolność”, „American Boy”, „Lato w Kołobrzegu” , „Wracaj do mego świata”, „Afryka” , „Wakacyjny romans”, „Wiosna” czy „Żołnierz”. Dzięki nim i atrakcyjnym koncertom SKANER otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Za większość kompozycji, teksty i stronę wokalną odpowiada Robert Sasinowski. Przez kilkanaście lat pracy w studiach nagrań i na estradzie współpracował z wieloma muzykami i DJ’ami. Obecnie na scenie występuje z grupą taneczną, która dba o odpowiednią dynamikę i choreografię koncertów, a piosenki komponuje i nagrywa we własnym studio nagrań.        Efekty tej pracy mogą ocenić słuchacze na najnowszej płycie pt. „Zagraj zemną”, która ukazała się 20 X 2009 nakładem firmy fonograficznej Green Star. Robert Sasinowski był gościem wielu programów telewizyjnych: Disco Polo Live – Polsat, Rozmowy w toku – TVN, Kulisy sławy – TVN, Fakty – TVN, Big Brother – TV4, Disco Stacja ITV, Disco Polo Live – ITV, TV Białystok i inne.

Latem 2009 w ramach cyklu o najlepszych zespołach disco polo ukazała się książka z płytą CD podsumowująca dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Zespół niezmiennie cieszy się dużą popularnością grając co roku wiele koncertów. Dobry kontakt z publicznością, prawdziwe przeboje i dynamiczny występ dają gwarancję dobrej zabawy.

Kolejną grupą dance  ale młodszego pokolenia jest wschodząca gwiazda disco polo, stylem przypominająca zespół „Piękni i młodzi”, grupa „Basta” !!!

 

Basta – według większości jej fanów, to nowa Królowa Disco Polo. Eva Basta to właśnie ona cieszy się obecnie największą popularnością. Znana jest nie tylko z tego, że jest znana, ale … dzięki artystycznym dokonaniom. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w zespole Viper, a następnie zasiliła szeregi formacji Focus, gdzie występowała jako tancerka i choreografka. W 2008 roku artystka postanowiła spróbować sił jako wokalistka i z tej potrzeby zrodził się zespół BASTA.

W krótkim czasie powstały teledyski. Zespół otrzymał nagrodę „Debiut Roku” na Festiwalu w Ostródzie. Wobec tak szybko rozwijającej się kariery Eva w roku 2009 wydał debiutancki album pt. „I BASTA”. Z czasem piosenkarka jeszcze bardziej rozwinęła swoje skrzydła i została prowadzącą takich programów telewizyjnych jak „Discostacja Kulisy”, „Hity na zawsze”, „Shortcut Disco Polo”, „Slide show”, czy w 2013 roku „Mistrz Kierownicy, najszybszy kierowca disco”.     Popularność zespołu rosła a znakiem rozpoznawczym Basty były duże koncertowe występy muzyczno-taneczne. Basta smak wielkiego sukcesu poczuła w 2011 roku, po wydaniu utworu „Malyna” razem z Marcinem Millerem z zespołu Boys. Jako pierwsza kobieta stworzyła wyśmienity duet z wokalistą grupy BOYS.

Eva to kobieta o wielu talentach. Poprowadziła wspólnie z Kevinem Aistonem Disco HIT Festival Kobylnica, a w roku 2012 wykonała piosenkę pt. „Mietek” z kontrowersyj-nym Karrambą. Wtedy zyskała status pierwszej discopolowej celebrytki, gdyż zaczęła pojawiać się w niezwykle doborowym towarzystwie; znanych aktorów, piosenkarek i celebrytów.

Prawdziwe muzyczne zamieszanie nastąpiło po wydaniu takich przebojów jak „Hej czy Ty wiesz”, „Mała prawda” oraz „Już nie zatańczy dla mnie” – odpowiedź na mega hit zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Kolejno Basta wydała drugi album pt. „Jest Magia. Magia jak…”. Jako pierwsza kobieta z branży została zaproszona do show Kuby Wojewódzkiego. W roku 2017 pojawiła się kolejna płyta zawierająca aktualnego mega przeboje zespołu „Co Mi Zrobisz”, „Ta miłość”, „8 sekund” w duecie z Jackiem Stachurskym, czy „Gruby Balet”. Wszystkie dokonania zespołu zagwarantowały Baście miejsce w ścisłej czołówce zespołów disco polo. Materiał: Książka „Disco Polo Encyklopedia” Paweł Pieniążek.

 

Któż nie lubi słuchać przebojów Seweryna Krajewskiego, czy Krzysztofa Klenczona , Czerwonych Gitar i Trzech Koron, dla nich wielka niespodzianka w postaci nostalgicznego koncertu zespołu „Trzy Gitary” !!!

 

Panie, które były na koncercie z okazji Dnia Kobiet pamiętają charyzmatycznego lidera wokalistę, gitarzystę, łudząco z głosu jak i z wyglądu podobnego do młodego Seweryna Krajewskiego- Marcina Niewęgłowskiego. Ich koncert przypadł wszystkim do gustu, dlatego postanowiliśmy zaprosić grup ponownie, żeby i panowie mieli okazje ich posłuchać.

 

Marcin Niewęgłowski – ex Czerwone Gitary, gitarzysta, wokalista, kompozytor. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie gitary w Pile. Ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (instrumentalistyka – gitara) oraz Akademię Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym, specjalność – gitara. W 2001 zespół, którego był solistą, otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „Czerwone Gitary” w Stargardzie Szczecińskim. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im. Krzysztofa Klenczona w Szczytnie oraz nagrody specjalnej rodziny Klenczonów. Lider zespołu Trzy Gitary. W czerwcu 2014, grupa wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, na którym zdobyła Nagrodę Internautów. Do Marcina Niewęgłowskiego trafiła także nagroda specjalna od rodziny Klenczonów – gitara Krzysztofa Klenczona. W 2014 rozpoczął współpracę z zespołem Czerwone Gitary. Pierwszy wspólny koncert Marcina Niewęgłowskiego z Czerwonymi Gitarami miał miejsce 3 grudnia 2014 w Zabrzu. W 2015 roku brał udział w jubileuszowej trasie koncertowej z okazji 50-lecia zespołu Czerwone Gitary oraz w trasie koncertowej po USA i Kanadzie. Na ostatniej płycie Czerwonych Gitar zatytułowanej Jeszcze raz, której premiera odbyła się 14 marca 2015, znajduje się jego kompozycja „Słowa”, do której tekst napisał Bogdan Malach.

 

Trzy Gitary-to jedna z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wysoki poziom artystyczny zespołu a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stanowią bardzo atrakcyjną propozycję wpisującą się w każdy typ imprez: od dużych koncertów poprzez lokalne imprezy, tj. majówki, dni miast-gmin, festyny, dożynki oraz integracyjne imprezy firmowe.

Zespół otrzymał główną nagrodę  Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „CZERWONE GITARY” w Stargardzie Szczecińskim oraz nagrodę internautów na II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku.

To nie wszystkie atrakcje naszego festynu, o pozostałych można się dowiedzieć z plakatu. Gwarantujemy świetną zabawę, pogodę , relaks na świeżym powietrzu, dlatego już dziś zapraszamy 14 lipca do spędzenia wspólnie z nami czasu na jubileuszowej „Stawigudiadzie”.

 

inf. prasowa organizatora