CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

«
»

Stadion w Olsztynie będzie przy Piłsudskiego

Stadion piłkarski przy ul. Piłsudskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Jeszcze w sierpniu ratusz ogłosi przetarg na wykonanie projektu technicznego i budowlanego nowego obiektu, który ma być gotowy do połowy przyszłego roku.

 

Miasto planowało budowę nowego obiektu sportowego na ternie przy ul. Sybiraków, jednak badania geologiczne wykazały, że cały teren wymagałby utwardzenia terenu 20-metrowymi palami, co bardzo zwiększyłoby koszt inwestycji. Dużo tańszą możliwością jest gruntowna modernizacja starego obiektu, w wyniku której powstanie praktycznie nowy obiekt.

Do czasu modernizacji stadionu, zgodnie z wymaganiami Polskiego Związku Piłki Nożnej miasto zamontuje na obiekcie nowe oświetlenie, które będzie pierwszym elementem nowego obiektu. W planach jest także montaż podgrzewanej murawy.

Obecny stadion wybudowany został w 1978 roku. W skład obiektu wchodzą: główna płyta piłkarska otoczona asfaltową bieżnią oraz dwie trybuny. Jedna na 2,5 tys. osób i druga dla gości na 150 miejsc.

Nowy stadion planowany jest na 10-12 tys. osób, jednak w pierwszym etapie inwestycji powstanie trybuna na 5 tys. miejsc.

inf. prasowa / własna