"Daj Pluszaka dla Dzieciaka", czyli…

W sobotę, 8 grudnia, na olsztyńskie…

Obwodnica Olsztyna / zdjęcia - wide…

Kilka dni temu został oddany do ruc…

Świąteczny ,,Bieg na sześć łap" w O…

16 grudnia 2018 r. zapraszamy do Sc…

HOUSE. BEST. CHRISTMAS. EVER.

Ho, ho, ho! Pora na zimową rewolucj…

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, prz…

W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. słow…

«
»

Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w góry – ruszają jesienne przeglądy w ośrodkach PKL

Wraz z początkiem października Polskie Koleje Linowe rozpoczynają zaplanowane wcześniej sezonowe przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo- terenowych. W trakcie prac konserwacyjnych poszczególne koleje zostaną wyłączone z ruchu pasażerskiego.

 

Na Gubałówkę koleją PKL nie będzie można wjechać od 22 do 26 października, a na Kasprowy Wierch od 5 do 14 listopada. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom firmy.

Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim                                 i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia:  podpory, liny i wagoniki. Prace konserwacyjne rozpoczną się 1 października i sukcesywnie będą obejmowały kolejne ośrodki PKL.

– Systematyczne przeglądy wynikają z jednego z priorytetów działalności PKL – troski                 o bezpieczeństwo i komfort wszystkich pasażerów oraz pracowników ośrodków. Jesteśmy operatorem turystycznym i dzięki naszym  kolejom goście mogą docierać na szczyty , dlatego od lat stawiamy na najwyższe standardy bezpieczeństwa. W PKL funkcjonuje zintegrowany system gwarantujący bezpieczeństwo i wysoki poziom usług, przy jednoczesnym poszanowaniu górskiej przyrody. Spełniamy wysokie wymagania norm ISO,  by świadczyć profesjonalne usługi turystyczne przez cały rok mówi Janusz Ryś,  prezes zarządu PKL.

                          

 

                                 Terminy przeglądów w ośrodkach PKL:

 

Obiekt Planowany postój Koniec
 Kasprowy Wierch 5 listopada do 14 listopada
 Gubałówka 22 października do 26 października
 Palenica 29 października do 9 listopada
 Góra Parkowa 15 października do 9 listopada
 Mosorny Groń 1 października do 26 listopada
 Góra Żar 12 listopada do 23 listopada

 

W październiku zaplanowane są przeglądy kolei na Mosornym Groniu (od 1 października do 26 listopada), Górze Parkowej (od 15 października do 9 listopada), Gubałówce (od 22 października do 26 października) i Palenicy (od 29 października do 9 listopada). Kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 5 do 14 listopada, a na Górze Żar od 12 do 23 listopada.

Podczas przeglądów nieczynne będą również inne atrakcje dostępne w ośrodkach, np. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki na Górze Parkowej. Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

 

Agnieszka Jabłońska- Twaróg
Biuro Prasowe PKL

foto: własne

Tagi