Trójeczka Olsztyn vs Jedynka Pelpin…

Podczas pierwszego dnia XVIII Turni…

Kasprowicz Inowrocław vs Basket Kwi…

Podczas pierwszego dnia XVIII Turni…

Trójeczka Olsztyn vs Pyra Poznań 92…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

Bryza Kolbudy wygrywa z Basket Kwid…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

UKS Trójeczka Olsztyn vs Basket Kwi…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

«
»

SpoKREWnieni służbą i zawsze gotowi, zawsze blisko … aby pomóc

Akcje honorowego krwiodawstwa to praktyczna forma realizacji misji Wojsk Obrony Terytorialnej jaką jest pomoc lokalnej społeczności. To również efekt wspólnej akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowanej przez MON i MSWiA.

 

„(…) w potrzebie, krwi własnej (…) nie szczędzić” – tak brzmią słowa roty przysięgi wojskowej. Dzisiaj żołnierze i pracownicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej udowadniają, że również w taki sposób można słowa przysięgi wprowadzać w czyn. Żołnierze zwarli szyk
z policjantami z Wojewódzkiej oraz Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie i udowodnili, że mają pomoc we krwi. Zebrali łącznie 12,600 litrów krwi. Dzięki tej akcji wsparcie otrzymają osoby oczekujących na krew lub osocze.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” jest kontynuacją przedsięwzięcia, zainaugurowanego

w 2017 roku przez MSWiA. W tym roku żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej oraz służby mundurowe podległe MSWiA połączyły siły, aby wspólnie pomagać chorym i ofiarom wypadków. Celem akcji „SpoKREWnieni służbą” jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych oraz propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi. Honorowy patronat nad tegoroczną akcją objęli minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Monika Jabłońska
Rzecznik prasowy
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Tagi