Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

Międzynarodowy Dzień Lasów 21.03.20…

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu…

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi …

CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wro…

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy…

«
»

SpoKREWnieni służbą i zawsze gotowi, zawsze blisko … aby pomóc

Akcje honorowego krwiodawstwa to praktyczna forma realizacji misji Wojsk Obrony Terytorialnej jaką jest pomoc lokalnej społeczności. To również efekt wspólnej akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowanej przez MON i MSWiA.

 

„(…) w potrzebie, krwi własnej (…) nie szczędzić” – tak brzmią słowa roty przysięgi wojskowej. Dzisiaj żołnierze i pracownicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej udowadniają, że również w taki sposób można słowa przysięgi wprowadzać w czyn. Żołnierze zwarli szyk
z policjantami z Wojewódzkiej oraz Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie i udowodnili, że mają pomoc we krwi. Zebrali łącznie 12,600 litrów krwi. Dzięki tej akcji wsparcie otrzymają osoby oczekujących na krew lub osocze.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” jest kontynuacją przedsięwzięcia, zainaugurowanego
w 2017 roku przez MSWiA. W tym roku żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej oraz służby mundurowe podległe MSWiA połączyły siły, aby wspólnie pomagać chorym i ofiarom wypadków. Celem akcji „SpoKREWnieni służbą” jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych oraz propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi. Honorowy patronat nad tegoroczną akcją objęli minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Monika Jabłońska
Rzecznik prasowy
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Tagi