UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Sopot: Dzień czwarty MŚ Katamaranów A-Class zakończony trzema wyścigami

Zaplanowane na dzisiaj trzy wyścigi odbyły się zgodnie z rozkładem. Po podsumowaniu wyników widać, że Steven Brewin (Australia) wyraźnie wysunął się na prowadzenie. Miejsce drugie i trzecie zajęli Polacy, Tymoteusz Bendyk i Jakub Surowiec, wzmacniając swoją pozycję w czołówce. Kolejne miejsce zajęli zawodnicy, którzy w poprzednich wyścigach także byli w ścisłej czołówce: Dave Shaw (Nowa Zelandia), Darren Bundock (Australia) i Jacek Noetzel (Polska).

 

Różnice pomiędzy wynikami w czołówce (z wyjątkiem Brewina) są minimalne, 1-2 punkty, tak więc wiele może się jeszcze zmienić choćby po odrzutkach. Czeka nas bardzo wyrównana rywalizacja.

Na uwagę zasługuje fantastyczna walka Maćka Żarnowskiego, który wczoraj miał poważnie uszkodzony katamaran i po przystosowaniu nowej łodzi do żeglowania, wystartował dziś w złotej grupie zajmując siódme miejsce.

 

W grupie srebrnej grupie najlepiej popłynęli Tymoteusz Cierzan (Polska), Niklas Lange (Niemcy) i Antoine Riet (Francja).

 

Generalnie warunki na wodzie sprzyjały zawodnikom, którzy lepiej pływają w słabym wietrze. Wiatr był umiarkowany, w granicach 5-7 węzłów, ale z momentami kompletnej ciszy. Jutro możliwość wyrównania szans ponieważ spodziewany jest dość mocny wiatr, tak więc zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bardzo różnych warunkach.

 

„Warunki były różne, wiatr był bardzo zmienny, co było widać po wynikach, bo już w drugim wyścigu niemal cała czołówka z tabeli pływała gdzieś z tyłu. Wystarczyło zrobić jeden błąd i to już się ciągnęło do końca.” – mówi Tymoteusz Bendyk, najlepszy polski zawodnik po dzisiejszych wyścigach. „Oczywiście, jestem bardzo zadowolony w wyników, ale jutro też jest dzień. Jeżeli sędziowie zaplanują na jutro wyścigi, to po kolejnej odrzutce bardzo dużo może się jeszcze zmienić. W zasadzie tylko jedna rzecz jest pewna, że Australijczyk Steven Brewin wygrał już te regaty”

 

Pełne wyniki: tutaj

 

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, Urząd Morski, Polski Związek Żeglarski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Patronat medialny: Radio Gdańk, Trómiasto.pl, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info
Ewa Górska

Tagi