Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kross Racing Team najlepszy w Pucharze Czech

Kross Racing Team podczas minionego weekendu zaliczył kolejne już w tym sezonie zwycięstwo. Najlepszy w wyścigu Pucharu Czech w Bedrichov okazał się Ondrej Cink, dla którego była to już siódma w tym roku wygrana.

Występ Cinka – który podczas niedawnego Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave zajął piąte miejsce, stając się pierwszym w historii zawodnikiem Kross Racing Team na rozszerzonym podium zawodów tej rangi – pokazuje, że przygotowania do kolejnych odsłon cyklu – w Vallnord (Andora) i Les Gets (Francja) przebiegają zgodnie z planem.

W Bedrichov Czech nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń. Na linii mety zameldował się jako pierwszy z przewagą 15 sekund nad Bartłomiejem Wawakiem i niemal dwóch minut nad trzecim Jaroslavem Kulhavym.

Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, tym bardziej że do rywalizacji przystąpiłem po dobrym, choć ciężkim obozie wysokościowym w Livigno. Nie mogę się już doczekać wyjazdu do Andory i przygotowań do tamtejszej odsłony Pucharu Świata. To mój ulubiony wyścig w całym sezonie i nie ukrywam, że stawiam przed sobą ambitne cele – mówił Ondrej Cink po niedzielnym zwycięstwie.

Puchar Świata w Andorze odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2019 r.

inf. prasowa