Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Rzeszów: Zostań alpakoterapeutą! Rozpoczęły się zapisy na specjalność zooterapia.

Do 16 marca trwają zapisy na specjalność zooterapia – dla studentów Wydziału Medycznego WSIiZ absolwentów i osób spoza uczelni. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca.

 

– Zajęcia będą odbywać się w Centrum Zooterapii, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godz. 17:00, a więc w porze dogodnej dla osób studiujących i pracujących. Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.zooterapia.wsiz.pl – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

W programie alpakoterapia!

W programie studiów są m.in.: hipoterapia, dogoterapia, felinoterapia i alapkoterapia oraz podstawy behawioru zwierząt. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz trenerów zwierząt.

– Studenci zooterapii zdobędą wiedzę i praktyczne  umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi z wykorzystaniem zwierząt: konia, kota, psa i alpaki. Otrzymają Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach z tymi zwierzętami i wpis do suplementu, potwierdzający odbycie specjalności zooterapia – mówi dr Daria Sawaryn,  kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ.

Praca terapeuty z osobami niepełnosprawnymi przy udziale zwierząt: konia, kota, psa i alpaki pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia.

– Terapia ze zwierzętami staje się bardzo popularną formą usprawniania psychoruchowego jako element uzupełniania tradycyjnych metod rehabilitacji stosowanych w chorobach: mózgowe porażenie dziecięce, autyzm dziecięcy, zespół Downa czy upośledzenie umysłowe. Certyfikat potwierdzający kompetencje zooterapeuty daje duże możliwości znalezienia ciekawej pracy – podkreśla dr Sawaryn.

Przepustka do ciekawej pracy

Po ukończeniu specjalności można znaleźć zatrudnienie w ośrodkach jeździeckich, ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży. Można też założyć własną działalność i z przeszkolonym kotem, psem i innym zwierzakiem świadczyć usługi zooterapeutyczne dla wielu placówek rehabilitacyjno-medycznych.

– U kandydatów mile widziane są aktualne studia lub ukończenie kierunku studiów, specjalności z przedmiotami: anatomia, fizjologia człowieka, edukacja prozdrowotna, promocja zdrowia – mówi kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ .

Kontakt dla mediów: dr Daria Sawaryn, tel. 609737180, e-mail: dsawaryn@wsiz.rzeszow.pl

 

Urszula Pasieczna
Rzecznik Prasowy
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie