Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Rzeszów: Tak studenci WSPiA bawili się podczas Otrzęsin pierwszaków – zdjęcia

„My koty łaciate przysięgamy na mamę i tatę …” to słowa przysięgi, która rozpoczęła jedną z największych imprez w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W środę 15 listopada ponad 700 studentów Uczelni bawiło się podczas tradycyjnych Otrzęsin pierwszaków. Specjalnie dla nich na scenie rzeszowskiego klubu „Bajka Disco Club” wystąpiły zespoły „Weekend” oraz „Łobuzy”.

 

„… Przed Rektorem i Dziekanem, i wieczorem i nad ranem, i z radością i z mozołem szczerze kocham Wyższą Szkołę. Będę chodził na wykłady, od starszych zasięgnę rady, do fontanny też nie wejdę, a na obiad na dół zejdę …”. Tak podczas Otrzęsin przysięgali studenci pierwszego roku WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Po złożeniu przysięgi tradycyjnie odbyło się również pasowanie na studenta. Tym razem z mieczem świetlnym na scenie pojawili się dr Bożena Sowa, Prorektor WSPiA oraz prof. Czesław Kłak, Dziekan Dyrektor WSPiA dr Mirosław Kurek, prodziekan WSPiA.

 

Otrzęsiny WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej odbyły się w środę 15 listopada 2017 r. Tym razem Samorząd Studencki zaprosił studentów do rzeszowskiego „Bajka Disco Club”. W tym roku na scenie pojawiły się aż dwie gwiazdy, a imprezę rozkręcało dwóch DJ-ów.

 

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Weekend z liderem grupy Radkiem Liszewskim. Podczas imprezy pojawiły się najbardziej znane utwór zespołu m.in. „Ona tańczy dla mnie” oraz „Bawidamek”.

 

Po północy przyszła kolej na drugą gwiazdę wieczoru. Tym razem była to formacja „Łobuzy”. Oczywiście nie zabrakło ich największego przeboju, czyli „Ona czuje we mnie pieniądz”.

 

Po koncertach do akcji wkroczyło dwóch DJ-ów. Studenci mogli bawić się na dwóch parkietach. W sali głównej zagrał ALEX LIGHT, a w sali exclusive DREAM.

 

Jak zawsze Rektorskie

– Genialna impreza. Świetnie się bawimy. Nie spodziewaliśmy się, że Samorząd Studencki ściągnie aż dwie gwiazdy. Było ekstra, wszyscy tańczyli i śpiewali razem z nimi. Nam najbardziej jednak podobał się koncert „Łobuzów”. No a później szaleliśmy na parkiecie do samego rana. Na szczęście w czwartek można trochę dłużej pospać, bo do 12:00 mamy godziny Rektorskie – mówili studenci podczas Otrzęsin.

 

Otrzęsiny studentów pierwszego roku to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Impreza organizowana jest, co roku w jednym z najlepszych klubów w Rzeszowie. Uczestniczą w niej wszyscy studenci Uczelni zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

 

Przemysław Pawlak
WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

foto. mat. przesłane przez WSPiA

Tagi