Stawigudiada 2019

Zapraszamy na XVI Festyn Gminny St…

Zakończenie sezonu 2018/2019 w klub…

W dniu dzisiejszym (13.06.2019) w …

Z Szyman polecimy do Kolonii

RYANAIR - linia lotnicza numer jed…

9. Bieg Fabrykanta – ponad 1100 zaw…

Po raz dziewiąty biegacze z Polski…

Twierdza Muzyczna! Pierwszy koncert…

W najbliższy piątek, 14 czerwca 20…

«
»

Rzeszów: Student WSPiA wicemistrzem Polski w Kickboxingu

Adrian Płonka, student IV roku „prawa” w WSPiA to tegoroczny akademicki wicemistrz Polski w kickboxingu w formule Light-Contact. Tytuł wywalczył w podczas zorganizowanych 17 i 18 maja 2018 r. w Lublinie Mistrzostw Polski AZS w Kickboxingu w formule Light-Contact i Low-Kick. Jest to kolejny tytuł Adriana zdobyty w barwach AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski AZS w Kickboxingu w formule Light-Contact i Low-Kick był AZS Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie. Dwudniowe zawody odbyły się w czwartek i piątek 17 i 18 maja 2018 r. O medale walczyło 95 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Adrian Płonka, student „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej startował w formule Light-Contact w kategorii wagowej seniorów do 94 kg. Po stoczeniu swoich walk ostatecznie zajął II miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł akademickiego wicemistrza Polski. Lepszy od zawodnika AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej był tylko Jakub Kasica z Akademii Sportów Walki i Rekreacji ALEX z Kutna.

Jest to kolejny sukces sportowy studenta Adriana Płonki. W ubiegłym roku zdobył tytuł akademickiego wicemistrza Polski w formule kick-light w kategorii do 94 kg. Student IV roku „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej trenuje kickboxing od ponad 7 lat. Od początku studiów aktywnie działa w sekcji kickboxingu WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

AZS WSPiA

Kickboxingu to jedna z kilku sekcji sportowych działających w WSPiA. Uczelniany Klub AZS oferuje studentom również zajęcia z koszykówki, siatkówki i futsalu. Studenci WSPiA mogą także trenować taniec towarzyski, bezpłatnie korzystać z siłowni oraz policyjnego toru przeszkód w WSPiA.

Przemysław Pawlak