Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Rzeszów Jazz Festiwal w CH Plaza Rzeszów

Grażyna Łobaszewska oraz Krzysztof Napiórkowski to artyści, którzy w najbliższy piątek 18 listopada 2016 r. zagrają w CH Plaza Rzeszów. Koncert odbędzie się w ramach kolejnej edycji Rzeszów Jazz Festiwal. Bilety na to wydarzenie można kupić w Biurze Administracji rzeszowskiej Plazy. Rzeszów Jazz Festiwal to impreza, która ma przywrócić w stolicy Podkarpacia regularne spotkania z najlepszą muzyką jazzową.

 

Tegoroczna edycja Rzeszów Jazz Festiwal to 7 dni koncertowych i 10 zespołów. Na scenach w różnych miejscach będzie można usłyszeć m.in. Piotr Wojtasik Quartet, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażynę Łobaszewską. Program Festiwalu jest bardzo zróżnicowany, tak by każdy znalazł w nim coś interesującego. Impreza od kilku lat z sukcesem propaguje ideę muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności. Jest to także próba przywrócenia w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową. Festiwal na stałe już zagości w rzeszowskim kalendarzu kulturalnym.

 

W tym roku, tak jak w poprzednich edycjach Rzeszów Jazz Festiwal jeden z Koncertów odbędzie się w CH Plaza Rzeszów. W piątek 18 listopada 2016 r. o godzinie 21:00 w atrium Centrum wystąpią Krzysztof Napiórkowski oraz Grażyna Łobaszewska. Na scenie usłyszymy największe hity ze wszystkich płyt Grażyny Łobaszewskiej. Pojawią się również najnowsze kompozycje z jubileuszowego krążka artystki. Z kolei Krzysztof Napiórkowski zaprezentuje utwory z kolejnej płyty „10 x Twardowski”. Podczas koncertu udowodni, że łagodna, relaksująca muzyka pisana poetyckim piórem może być nie tylko oryginalna, ale i do głębi poruszająca.

 

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i Krzysztofa Napiórkowskiego odbędzie się w piątek 18 listopada o godzinie 21:00 w atrium CH Plaza Rzeszów. Bilety w cenie 60 zł (w przedsprzedaży) i 70 zł (w dniu koncertu) można kupić w Biurze Administracji Centrum w godz. 9:00-17:00. Bilety dostępne są również na stronie http://44778-20.evenea.pl/. Dodatkowo wejściówki na koncert można otrzymać w konkursach na facebooku CH Plaza Rzeszów (www.facebook.com/PlazaRzeszow).

 

Grażyna Łobaszewska to doskonała polska artystka, która rozpoczęła swoją karierę w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Krytycy porównują ja z Areth Franklin czy Billie Holiday. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel, jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w Warszawie. Współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi m.in. Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim oraz Ryszardem Sygitowiczem. Współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Wspaniały kontakt z młodzieżą, chęć dzielenia się swą ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłością do muzyki sprawiają, że artystka jest również lubianym pedagogiem.

 

Krzysztof Napiórkowski urodził w Rzeszowie. W 2005 roku zajął trzecie miejsce na XXXII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” organizowanym w Olsztynie, a także zdobył Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. W 2006 roku został laureatem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Artystycznej Poetycka Dolina w Warszawie. W 2008 roku wydał swoją debiutancką, autorską płytę studyjną pt. Introspekcja. Na albumie wystąpili gościnnie m.in. Grzegorz Turnau i Joanna Kondrat. Na początku 2015 roku Krzysztof Napiórkowski zaczął nagrywać materiał na swoją 4 płytę. Album zatytułowany „10 x Twardowski” zawiera dziesięć utworów z muzyką Napiórkowskiego oraz tekstami autorstwa Jana Twardowskiego. Na krążku gościnnie zaśpiewali Anna Maria Jopek i Adam Strug. W tym samym roku Krzysztof Napiórkowski pojawił się gościnnie na płycie Wojciecha Majewskiego, gdzie zaśpiewa utwór „Mobile”. Wystąpił też gościnnie na albumie Moniki Lidke, na którym znajdą się dwa utwory wykonane przez duet.

 

Szczegóły dotyczące koncertów w ramach Rzeszów Jazz Festiwal można znaleźć na stronach www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal oraz www.rzeszowjazzfestiwal.pl.

 

Katarzyna Szewerniak
Centrum Handlowe Plaza Rzeszów