Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Rusza Puchar Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach

Już we wtorek na boiskach usytuowanych na terenie Hotelu Anders rozpoczną rywalizację najlepsze siatkarki i siatkarze plażowi świata. Jako pierwsze w wystartują panie, które w kwalifikacjach walczyć będą o prawo gry w turnieju głównym. We wtorkowych eliminacjach wystąpi nie jedna, a dwie polskie pary.

Szczęście uśmiechnęło się do duetu Maria Włoch/Martyna Kłoda. Polki były parą rezerwową, w poniedziałek wieczorem otrzymały wiadomość o grze w turnieju i mają stawić się w Starych Jabłonkach. Włoch i Kłoda zagrają w miejsce pary, która nie przyjechała do Polski. Obok nich w kwalifikacjach wystąpią Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek. W pierwszej rundzie kwalifikacji rozegrane zostaną cztery pojedynki z udziałem obu polskich par. Kwalifikacje zakończą się w drugiej rundzie, a do środowego turnieju głównego awansuje osiem najlepszych teamów. Tego dnia rywalizację rozpoczną też pary męskie.

Już po raz jedenasty do Starych Jabłonek zawitały rozgrywki siatkówki plażowej z cyklu FIVB World Tour, a po raz piąty jako elitarny turniej Grand Slam z łączną pulą nagród 800 000 USD (400.000 USD w turnieju kobiet i 400.000 USD w turnieju mężczyzn).

Ogólnie w mazurskich zawodach, które są dziewiątymi w tegorocznej serii Grand Slam, wystąpi 78 duetów męskich z 28 krajów i 66 par kobiecych z 24 krajów. Wśród nich znajdzie się aż dziesięć par z Polski. Oprócz dwóch wymienionych wyżej duetów, w Starych Jabłonkach wystąpią Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran, Dorota Strąg i Karolina Kociołek, a także Michał Bryl i Kacper Kujawiak, Maciej Kosiak i Maciej Rudol, Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

 

Sławomir Rykwoski /NIKO SPORT MEDIA/